Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.02.02 0 0 501
Először is, nem tudod, mennyi idős vagyok. Másodszor is, hadd ismérteljem meg: az állami szintű rasszizmus nem a Horty rendszer sajátja volt. Nem helyeslem, nem kívánom mentegetni; a megfelelő helyre szeretném tenni, mégpedig az akkori környezet alapján megítélve. (Amúgy tökéletesen félreértetted a példám, úgy tűnik, a "gyengébbek kedvéért" kiszólásom túlzásnak bizonyult.) Mit akarsz még? Felsoroltam egy rakás példát a nyugati országok akkori (és későbbi) kirekesztő, rasszista törvényeire, mtatván, hogy még sokkal később is keményen ment az állami szintű rasszizmus. (Alabama törvényei közül jópár még mindig nyiltan rasszista, és a szeggregációt szabályozza, de a neokon ellenállás miatt még mindig bent vannak az alkotmányban. Törvényileg tehát Alabama még ma is rasszista.) Mi kell még neked? Ha a feketékkel bánik szarul az állam, szeparálja őket, gátolja a felsőoktatási rendszerbe kerülésüket, mi több, megöli a polgárjogi aktivistáit, az nem olyan rossz, mint a numerus clausus? Az indiaiakkal se nagyon kell foglalkoznunk, mert messze éltek? Az írek meg állandóan isznak úgyis, mit fájt nekik az angol uralom és elnyomás? Hm? Ha már az erkölcseimmel kapcsolatban vállalkozol némi találgatásra, akkor engedtessék meg nekem is a spekuláció veled kapcsolatban. Szóval szerinted rasszizmus és rasszizmus között van különbség... Ez vajon mit mond el rólad? Hm?
Előzmény: Triste (477)