Phnx Creative Commons License 2005.01.24 0 0 108
Én épp ma vettem hozzá egy TCON-14-es telekonvertert. Szép nagy cucc :) Újonnan baromi drága, így "használtan" megfizethető (9500-at fizettem érte postával, az új ára 30 ezer körül van...). Amiket még szoktam használni: polárfilter, és makrólencsék. Ezek nagyon jók, tájképet szinte sohase készítek a polár nélkül, az mindig rajta van. A makrólencsék meg makrózásnál jönnek nagyon jól, akár 3-5cm-re is "odatudom dugni" a témához a lencsét a segítségükkel. Persze, ha valami félénk bogarat vagy ilyesmit akar fényképezni az ember, akkor nemjó ez a közelség, de ha egy tárgyat, arra kiváló.

Még szeretnék hozzá venni nagyobb telekonvertert, tehát, amivel "közelebb lehet hozni" az adott témát (magyarul mintha nagyobb zoom lenne..). Ez a TCON-14 1.4x-es, valamit ez is segít. Én is gondolkodom jobb gépen, de igazából amit szeretnék, azt olyan 300-400 körül tudnám összehozni, optikákkal meg mindennel együtt, annyi pénzem most meg nincs... de igazából nekem ez a gép is elegendő egyelőre, egyedül a nagyobb expóidő hiányzik nagyon... egy 15sec-el már kibékülnék :) Tényleg, nincs valami trükk, hogy hosszabb expót lehessen kicsalni a gépből? :) (1400XL)
Előzmény: j.t.maston (107)