NEXUS7 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 323

Bakker!!!!

 

Ez nagyszerű volt lingarazda!

 

A könnyem kicsordul, olyan frappánsan tömören sikerült összefoglalnod, mint egy haiku - hogy stilszerűek legyünk!!!!

Persze az csak pár soros, de ezt a témát nehezebb lenne kevesebb szóval elmondani. A végén meg azok a zen példázatok is!!!!!

 

Hát gratula.

 

 

 

A káoszelméletet viszont tudom ajánlani. Neked szerintem egy hét se kellene hogy elmélyedj benne, legalább is hogy lásd érdemes e vele foglalkoznod.

(Mondjuk tartok zőle hogy valójában legalább annyira ismered mint én, de mivel nem ez a szakterületed, a szerénységed mondatja veled, hogy csak kevéssé vagy tájékozott ezen a területen;)

 

Én azon csodálkozom, hogy atom/részecskefizukusok között nem népszerűbb ez a paradigma.

 

Pl van egy közös pont, ami most szemembe tűnt, a turbulencia modellezésére használt Landau modell, amely az energiával szaporódó frekvenciák szuperpozíciójaként igyekszik modellezni a turbulenciát, legalább is annak kialalkulását. Ami egy klasszikus megközelítésnek fogható fel a káoszelmélettel szemben.

Ez a fajta klasszikus megközelítés jellemző a kvantummechanikára is.

 

Én roppant kíváncsi lennék egy olyan  káoszelméleten alapuló modellre, ami a szubatomi részecskékkel foglalkozik.

 

Nagyon csodálkoztam, hogy szinte nyomát sem találni az ilyen modellek létrehozására irányuló törekvésnek.

Előzmény: Törölt nick (299)