T-34 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 538

Kedves Tamáska!

Egy használaton kívüli nagyvas eleve nem veszélyes (magától nem mászik ki a hangárból és kezd vitatkozni a topicban). Másik. ha már annyira nem kellenek a T-72-esek - ami szerintem egyszerűen nem igaz - akkor olcsón meg lehet semmisíteni, mondjuk német módra: a sztrádaépítéseken jön egy markoló, ás egy bazi nagy gödröt, bevezetik a hatástalanított tankot, aztán telenyomatják folyékony betonnal és kész. Aztán ráépítik a sztrádát és a tanknak annyi. Állítólag az NSZK-ban ezt tették az ex-tovarisok által otthagyott rengeteg T55-össel. Úgyhogy ez az érv nem érv. A 4 millió lőszer megsemmisítése (valahol olvastam) nem került volna többe 15-20 millió forintnál, ennél sokkal rosszabb célokra sokkal többet sz@rnak el rendszeresen odafenn. Kis hazánk már megint nagy akart lenni és abból adott - ingyen és dalolva -, amit inkább szaporítani kellene, mert (és ez nem OFF) és bizony pl. Szerbiát változatlanul potenciális ellenségnek tartom és nem igazán vagyok meggyőződve Szlovákia fenenagy jóindulatában sem. A NATO meg Ciprus kapcsán nyugodtan eltűrte két tagországa belháborúját és úgy rémlik, mind a mai napig a törökök nyugodtan üldögélhetnek az általuk lerohant területeken. Egy ilyen inváziónál jól jöhetnek a tankok - már ha addig az ügyeletes miniszterelnök el nem ajándékozza valamennyit a világ egyik legforrongóbb övezetébe. Érdekelne, hogy az USA miért nem ajánlotta fel a kiöregedett M48-as és M60-as harckocsijait?

Előzmény: HitetlenTamaska (399)