docgoyo Creative Commons License 2005.01.14 0 0 516

Helló srácok!

Csak most olvastam végig a sztorit, két hasonló esetet is végigcsináltam már, az egyik perrel végződött - természetesen a KÖBE ellen - de a végén szerintem nyerni fogunk.

A másik esetben hasonló volt a tényállás, a biztosító sokáig halogatta a fizetést, én megcsináltattam a kocsit számla nélkül, a végén a biztosító kevesebbet fizetett. Azt tanácsolták, hogy adjak be egy nyilatkozatot, hogy nem elegendő az általuk kalkulált összeg, és mivel számla nélkül csináltattam a kocsit, nem bizonyítható az összeg egyértelműen, nyilatkozom, hogy x pénzbe került.

A vége az lett, hogy az eredeti összeget megemelték. Ugyan nem pont annyi lett, mint amennyit én mondtam (persze ez nem is volt valós szám...), de többet adtak, mint amennyit először ígértek.

A dolog jó három éve történt, és a kárösszeg 100 000.- Ft körül volt, így lehet, hogy nem alkalmazható a te esetedben is, de talán megéri megpróbálni.

Arra sajnos nem emlékszem, hogy melyik biztosító volt a ludas.

 

Mindenképpen azt ajánlom, hogy ügyvéddel intézd az ügyet, ha pereskedni kell, a KÖBÉ-nek kell állni az ő munkadíját is!

 

Üdv,

golyó

Előzmény: rugo- (514)