M.T. Creative Commons License 2005.01.04 0 0 16
Bár Nemesmedves a határon van, a T-34-es nem azért van ott (vagy csak volt?). Nekünk úgy tanították, hogy Csonka-Magyarország területére Battonyánál ért a háború és Nemesmedves volt az utolsó, amit felszabadítottak, értelemszerűen április 4-én. A tegnapihoz: Boldogult édesanyám, mint nyugdíjas meteorológus, 90 után több éven keresztül dolgozot időjelzőként Sármelléken. Így volt lehetőségem alaposan körülnézni, még videót is készítettem. Mivel egy repülőtéren sok hivatásos tiszt és tiszthelyettes dolgozik (dolgozott) (vagyis kevés sorállományú), ezért itt is rengeteg tiszti lakás van. Ráadásul ezek nem az ún. kijevi típusból készültek, hanem a magyar szabványtervek alapján. Nagyjából olyanok, mint pl. a Nagy L. kir. útjám, az Egressy és a Mogyoródi között. Ezek az épületek is ott állnak üresen sok éve. Aztán a sok kiszolgáló épület. Egyedül a start épülete van rendbehozva. Egyébként az a véleményem, hogy el kell tüntetni minden olyan objektumot, amit nem tudnak hasznosítani. Szerintem a volt katonai objektumok, épületek döntő része (több, mint 95 %-a) nem képvisel semmilyen értéket, el kell tüntetni, úgy, hogy nyoma se maradjon.
Előzmény: M62 265 (14)