Storgendibal Creative Commons License 2005.01.04 0 0 68

Hat igen. Elhanzott  itt sokminden pro es konrta, hadd citaljak egy masik peldat, ami szinten egy kis falu, munkanelkuliseg, szegeny onkorm., stb.

Szoval. Aki a torveny betujet idezi ez esetben - jogilag nyilvan igaza van. De ennek a dolognak nem csak jogi szempontjai lehetnek sztem. A mar emlitett helyen a rendszer hasonloan mukodik mar eleg regen megse hallom, hogy valamifele szornyulkodes lenne. Ennek okat pedig en a dolog intezesi modjaban latom. Ez egy kenyes helyzet mindket fel szempontjabol, ezert, mint oly sokszor, itt is az ordog a reszletekben van elbujva. Ezeken a kis helyeken mindenki ismer mindenkit. Ergo a hivatalban pontosan tudjak, hogy ki az aki valoban nem tud mar dolgozni, es ki meg igen. Ha tehat korultekintoen, intelligensen, embersegesen de azert hatarozottan jarnak el  a dolog igenis elintezheto. Hogynemondjam: A zsadanyi PH kisse leszerepelt elottem, mivel nem volt kepes ezt a kerdest normalis mederben tartani.

A citalt helyen se ment ez, ha jol tudom, ecceruen de megoldottak, es az emberek belattak, hogy mindenkinek jobb ha (mar aki tud) dolgoznak: a falu szepul, ok penzt kapnak, es senki se mutugat rajuk, hogy : na, ez is egy ingyenelo. A dolognak van egy masik hozomanya: Nem esnek ki a resztvevok a rendszeres munkavegzeses eletmodbol, igy sokkal konnyebben talalnak allando munkat is.

Szoval megoldhato a dolog, de csak esszel es egyuttmukodve.

 

uff, en beszeltem.

 

Előzmény: Törölt nick (65)