roosevelt Creative Commons License 2004.12.27 0 0 10251

Titibi, igyekeztem valami körülbelüli fordítást összedobni (vinné a fene a keletnémet körmondatokat...):

 

 

1945 elején Hitler különös figyelmet fordított Magyarországra. Így a 64-es páncélvonat, mely a 2. Páncéloshadsereggel 1944.12.1 én Pécsről Barcsra visszavonult, február elején egyesült az új 78-as és 79-es páncélvonatokkal (PV), fedezte a Balaton délnyugati sarkától Somogyszobig illetve a Gyékényestől Vízvárig tartó szakaszokat, melyek mögött helyezkedtek el Nagykanizsa  környéki olajmezők. Mikor az oroszok március közepén a Balatontól északra előrenyomultak, a 79-es PV-t áthelyezték az áttörés körzetébe, a Sárvár-Pápa vonalra. A szovjetek március 27-én Celldömölktől nyugatra kézre kerítették és megsemmisítették. A 78-as PV-t, melyet a Balaton északi partjára helyeztek át, ismét visszavontak Nagykanizsára. A 64-es és 78-as PV április elején átkeltek a Dráván és megérkeztek Délstíriába ( :) ) Az utolsó háborús hetekben Spielfeldtől keletre álltak, a megadás Grácban érte utol őket. A 78-as PV még elment Judenburg környékéig, a 64-es PV Perneggben (Bruck mellett) maradt, a hozzá nem sokkal a háború vége előtt beosztott PT19 (?) Leobenen túlra ment.

Előzmény: mávag_lokfabrik (10230)