ovica Creative Commons License 2004.12.22 0 0 310
Hello! Olvastam a soraitokat és meglepődtem rajtuk. Miért kellene egyoldalúan "megfogni" a betegség lényegét, ha éppen az a poénja, hogy olyan összetett? Lehet, hogy minden szálon érdemes elindulni, mert ezáltal csökkennek a fenntartó feltételek, sőt biztos, hogy a táplálkozástól kezdve a lelki tisztázásokon is keresztül vezet a gyógyulás. Ehhez szükséges, hogy megfelelően tájékozottak legyünk, tehát kell az a bizonyos honlap, az is jó, ha leírjuk a kipróbált szerekkel kapcsolatos észrevételeinket. Épp abban rejlik az ereje a betegségnek, hogy annyira halmozottan vannak rajta bizonyos rétegek, hogy képtelenség őket lehámozni rendesen. Egyenként minden lehetőséget meg lehet és meg is kell ragadni, erre van egy életünk, és még persze mindannyiunknak az élete, aki ebben az áldásos betegségben szenved. Kedves Mindenki! Szeretnék feltenni egy általános kérdést: Mennyire van többlet fogyasztásunk valamiből? Például, nem eszünk többet, vagy feleslegesen? Ugyanez vonatkozhat italra; vagy túlságosan sok a fertőtlenítószer, amit a takarításhoz használunk; vagy sok a műszál a ruháinkban; vagy sok dologban kell önmagunkat feladnunk, ha érvényesülni akarunk; vagy sok az autó kipufogógáza a levegő összetételében, vagy egyáltalán túl vagyunk mi emberek szaporodva; vagy sok a lexikális tudásunk gyakorlati megvalósítások nélkül; vagy annyiféle vallás van, hogy nem tudjuk miben higgyünk? Szinte biztos vagyok benne, hogy mindenki találna valamilyen túlzó fogyasztást az életében, a bőség zavara talán éppen a betegség/ek előidézője. A mértéktartás szerintem ma a legfontosabb dolog az életben, mert borzasztó károkat okoztunk már így is, gondoljunk csak az állatfajok kipusztítására. Én szoktam böjtölni, nem valami hülyeségből, hanem mert utána olyan jól esik az étel, mint még soha, és ezt másban is lehet csinálni. Bármi amit megvonsz magadtól egy kisidőre, az utána édes lesz, mint a méz. Gondoljatok az ünnepekre, hétköznapok nélkül mikor beszélhetünk ünnepről? Mi lett mára belőlük? Karácsony? Hiszen nincs semmi, amink ne lenne már meg, mégis ha nem veszek a szomszédomnak is "ajándékot", sértve érzi magát, pedig az ünnep egyedül arról szól, hogy a rohanó életben erre az alkalomra összegyűlik a család, vagy a barátok, vagy akik közel állnak egymáshoz és egymás közösségében töltenek néhány meghitt órát, napot. Ovica