noni2004 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 307
Szerbusztok!..............................Kedves RTH41!..............Nem elemezgetni akartalak, inkább "személyiség típus" alkotására törekedtem. Ha röviden le lehetne ezt írni... Szóval ( a rengeteg típus közül) vegyünk csupán kettőt. Az egyik akkor érzi jól magát, ha a környezete elfogadja, kerüli a legkisebb konfliktust is, társaságban inkább visszahúzódó. ..............Egy ilyen embert kevésbé visel meg az, ha nem mondhatja meg a véleményét, ha eleget kell tennie mások elvárásainak. .............A másik típus felvállalja és szereti elmondani a saját nézeteit, a társaság középpontja, nem viseli meg a konfliktus. Egy ilyen ember "szenved", ha túlzott, általa el nem fogadott alkalmazkodásra kényszeríti a környezete.................VÉGTELENÜL LEEGYSZERÜSÍTVE az egyik attól betegedhet meg, ha 20 ember előtt el kellene mondania egy verset, a másikat, ha nem mondhat el 20 ember előtt egy verset...............Persze ez nagy fokú általánosítás, ami csak arra példa, hogy a lelki, ( ezoterikus, boncolgató stb, stb.) szinten is különböző EGYÉNI megoldások vannak, és nem lehet azt mondani, hogy mindenki törjön össze egy poharat, ordítson, ha sérelem éri........................................... Ha ezt érthetőbben is kifejteném 6 oldal lenne, és a jelenlegi szövegszerkesztés mellett nehézkes olvasmány. DE NEMSOKÁ JÖN A SZÁMÍTÓGÉP DOKTOR ÉS AKKOR E-MAIL-T IS TUDOK KÜLDENI. ( most sajna ez sem megy).......................................A LELKI ÚTRÓL ( ahogy ti nevezitek) senkit nem akarok meggyőzni. Lehet, hogy már a kifejezés, elnevezés sem jó. .....................Ha Te voltál agykontroll tanfolyamon, biztos ismered a citromos példát......... KÉPZELD el, hogy a hűtőből előveszel egy szép sárga citromot. Képzeletben szagolgasd meg, kezeddel érezd a héja redőzetét. Képzeld, hogy egy éles késsel ketté vágod, és a fejed fölé emelve a nyelvedre cseppentesz pár cseppet...... Összefutott a nyál a szádban??? ...Pedig nincs citrom sehol!!!.................Tudatosan előidézhető egy testi, fizikai hatás, csupán mert elképzeltél valamit. ................. Szerinted a düh, elkeseredettség, agresszió, félelem stb. stb. nincs hatással a fizikai testünkre?????? ..............Ha már megijedtél egyszer ( akár gyerekkorodban) tapasztaltad, hogy erősen dobog a szíved. .........................Nos én azt mondom ( ismét egy nagy általánosítás) hogy ha valaki fél a repüléstől, de a szülei unszolására pilóta lett, ne csodálkozzon, hogy pár év múlva szívproblémái lesznek. Elmegy a dokihoz, az felír neki valami gyógyszert, ami átmenetileg akár segíthet is. De a szív problémái ismét elő fognak jönni...........Ha a családban volt már szívbeteg, rásütik, hogy öröklött a betegsége...........Pedig egy ügyes orvos rávezethetné, hogy a szülei elvárásánek akarván megfelelni, elnyomta a félelmét. ÉS EZT NEM IS TUDJA!!!.................A tudat felszínére hozva ezt az elnyomott félelmet emberünk maga dönthetné el, hogy pilóta akar lenni, vagy egészséges........................Az ún. lelki utat én inkább tudatosításnak nevezném. ................................ÉRDEKESSÉG:........ Képzeld el, hogy az autódban égni kezd az olajnyomást jelző piros gomb. Elviszed a szervízbe, ahol a szerelő nemes egyszerűséggel kicsavarja a kis piros kijelző lámpát. ...............Elégedett lennél??????? És ha fáj a fejed, és a doki felír egy jó erős fájdalomcsillapítót nem ugyanezt teszi????....................................... És még egy kérdés: Mitől múlt el a gyomorfekélyed???? Ugye valamilyen hókuszpókusztól.........................Bocs hosszú voltam! Üdv.: Noni.................................................Ui.: Nem akarltalak zrikálni, egy internetes " lehetőség" hogy mondom Neked, de tudom, hogy mások is olvassák, így mindenkinek szól. Bonyolult lenne a hozzászólásom úgy megfogalmazni, hogy ez mindíg egyértelműen lejöjjön,....... de nem személyeskedés akar lenni!
Előzmény: RTH41 (302)