henci2 Creative Commons License 2004.12.18 0 0 298

Kedves mindenki!

Zsoca azt írja, ha mindent tudunk a betegségről, könnyebben tudjuk kezelni. Az a helyzet, hogy amit ma lehet tudni erről a bajról, azt én tudom. Akkor miért nem tudom tünetmentessé tenni magam már egy jó ideje? Az összes vacak krémet, kencét, ismerem. Tudom, hogy mit kéne elkerülnöm. És mégis, tele vagyok vele. A söminek van egy csomó megjelenési formája. Ami nekem jó, másnak nem használ. Az orvosok csak kisérleteznek rajtunk, hátha beválik valami. Vegyek újabb és újabb krémeket? Adjak ki sújos ezreket megint és megint? Zsoca, ha te annyit tudsz már erről, miért nem vagy tünetmentes? Azt írod, ha jön a napsütés, belobban az egész. Hát nekem pl. nyáron, a nagy napsütésben a legszebb a bőröm. Ha most azt írom valakinek, hogy menjen a napra, lehet, hogy begyullad mindene. Biztos vagyok benne, hogy nem itt a probléma megoldásának lényege. 21 éves koromig nem volt semmi bajom. Mi történt utána? Addig miért nem jött ki? Annyi minden ér minket nap, mint nap, hogy nem tudjuk kiszűrni az ártó okokat. Igazából csak a lelki változás az, ami történt velem akkor! Mindenhol olvashatod, hogy a lelki állapot igenis hatással van a sömörre. Én még igazán boldog, felszabadult sömörössel nem találkoztam. Te igen? Ha valaki rámnéz, egy csinos kedves, mindig mosolygó, vidám nőt lát. A fejemben meg az van, ha te tudnád, hogy nézek ki, biztos máshogy állnál hozzám. Strandra utálok menni, mert ugye mindenki engem bámul, milyen ennek a nőnek a bőre? Hogy lehetek így felszabadult? Azt írod, hogy amióta ennyit tudsz erről, nyugodtan elfogadod ezt az állapotot. Hát én ettől a tudástól nem vagyok boldogabb.

Noni! Írjál egy kicsit a diétáról. A sós fürdő eddig használt, már nem jó.