picpiric Creative Commons License 2004.12.16 0 0 7

szia Angi!

Virágnál is jól látszik, hogy ha egy szemüveg jól el van találva (javít a látásán és még kényelmes is), akkor könnyen megszokja a gyerkőc. Nem kapkodja le és igényli, hogy fent legyen az orrán. Szerintem, ahol nem szokja meg a gyerek, ott valami gond lehet a szemcsivel. Nyomja a szár a fülét vagy nem jobb tőle a látása. Felvetnék egy kérdést: mi a véleményetek a keményített lencsékről? Nálunk a gyerekorvos mindig műanyaglencsét ír fel (ez természetes a műanyag nem törik olyan könnyen mint az üveg és ha törik nem szilánkos) keményített felülettel. Kikértem az optikus véleményét a keményített rétegről. Szerinte az az olyan karcolásoktól, amelyek odaütődés elesés stb. közben keletkeznek nem véd. Nagyon jól véd viszot a kopástól pl. amikor töröldeted a szemcsit ne adj isten papírzsebkendővel. Nálunk a gyakori kontrollvizsgálatok miatt 3 havonta max. félévente új dioptriájú lencse kell, ezért én nem szoktam ezt a keményítést kérni. Majd ha hosszabb ideig megmarad 1-1 lencse, akkor már tényleg kell vigyázni a kopásra is. Szerintem... De nagyon szívesen meghallgatnám mások véleményét is. Éppen újabb szemüvegcsere előtt állunk, meggyőzhető vagyok lencseügyben. 

Előzmény: Angiszeged (4)