picpiric Creative Commons License 2004.12.15 0 0 2

Kinőheti ezt a dioptriát. Erre itt vagyok én eleven példaként. 18 hónapos koromban kaptam meg az első szemünegemet +4 és +6 dioptriás lencsékkel. Ma még vezethetek is szemcsi nélkül. Van ugyan szemüvegem, de nem használtam évekig, mert ugyanolyan jól látok vele mint nélküle. Az orvos is azt mondta, hogy akkor használjam, ha elfárad a szemem.:-)el is fáradt estére Zavart, mert csúnyának éreztem benne magam így nem is használtam. Egészen addig, amig a kisfiam szemüveget nem kapott, akkor jó példával jártam elöl és azóta is hordom a szemüveget. Az én gyerekem sem volt még 2, amikor elkezdett arra panaszkodni, hogy fáj a feje. Kerestem egy szemészt, aki kimondottan kicsikkel foglalkozik. Megvizsgálta és +3,5-ös szemüveget írt fel neki. Futottam fűhöz-fához, mire rudós szárú szemcsit találtam. Ne értsd félre, volt szemüveg csak azzal a szártípussal, amit a felnőttek hordanak. Azt én nem tartottam megfelelőnek egy csetlő-botló kicsinél. Szerettem volna, ha szabadon mozoghat és nem kell vigyáznia az orrán csúszkáló szemüvegre.

Most 6 éves, nagy magas fiú és már nincs a méretének megfelelő rugós szárú keret:(

 Pedig az még kellene egy ideig, hiszen focizik fut-rohan állandóan és jó lenne, ha nem kellene csak azért visszafognia magát a mozgásban mert szemüveges. Nálatok a bölcsiben hogy viszonyulnak a szemüveghez? (már ha bölcsi) Megtisztítják-e rendszeresen? Engedik-e hogy mászókázzon benne?  

Előzmény: Hszm (1)