levelibeka Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7

Szia!

Mintha rólunk írtad volna szintén a jellemzéseket, csak nekem a lányom 3 és fél éves. Ezek szerint mi az ovival szerencsések vagyunk (éppen ma volt a Karácsonyi ünnepség és agyon dícsérték a lányt - Ő meg rajzban tehetséges), mert nálunk külön hangsúlyozták is, hogy kiscsoportban még semmi kötelező foglalkozás nincs, amihez kedve van azt csinálja, ők csak megteremtik a lehetőségeket ahhoz, hogy többféle dolgot csinálhassanak. Sokszor látom, hogy ki van rakva a szekrényekbe, hogy egyik gyerek rajzolt valamit, a másik ragasztott, festett stb... úgyhogy tényleg mindenki mást csinál. És ma láttam amikor az ünnepség után igazából nem együtt hanem egymás mellett játszottak a kapott játékokkal. Szerintem is korai még az erőltetés, mi is itthon megpróbálunk vele foglalkozni, amikor látjuk, hogy fogékony rá, de nem erőltetjük agyon, ha már nem akarja. Nálunk viszont annak ellenére hogy okos, pl. szégyenlős lehet szerintem, mert előttünk nem nagyon mondja a mondókákat, pedig rengeteget tud, csak egyedül, no meg hallottam ma az oviban, bár nem Ő volt a hangadó.

Szóval kitartást, és ha tényleg az ovónénik elvárásai nagyok a gyerekekhez képest akkor próbáljatok meg váltani, bár nem lesz könnyű (ott biztosan lesznek más problémák, mert azok nem rögtön derülnek ki). Nálunk is van egy ovónéni aki elég furán kezeli a dolgokat és fura velünk szülőkkel is, de a gyerekekkel aranyos és hát ez a lényeg.

Brekus