pirine Creative Commons License 2004.12.12 0 0 108

November   elején   a   BP.i  Csokonai   Klúbtagokkal   voltam   É-Komáromban,   csudafínom    sztrapacskát   ettem,  ezerszer   jobbat,   mint   a   Marosban !   Ott   vettek   a   "lányok"  mirelit   knédlit,    volt   aki   az   étteremben   is   azt  rendelt,   megkóstoltam.  Hát  nekem,   nem  ízlett   Az   lenne    a   vizenkullogó????   Hát,   akkor   most   csalódtam

Így   jártam   a   szentjános  kenyérrel    is.   Azt   ti   már   nem   ismeritek.  Gyerekkoromban   mindennél   jobban   szerettem.    Egyszer   nosztalgiáztam   görög   barátnőmnek   róla.   Kaptam   Görögországból------

Hogy   lehet   ez?    Csalnak    emlékeink?   Nem   ízlett.

 

Karácsonyról   azért   van   annyi   szép   emlékem,   mert     öt   éves   voltam,    amikor   nővérem    férjhez   ment.    Jöttek   a  gyerekek, /6/  mindig   együtt   volt   a   család   És   9-14    évesen   is   ölemben   a  kicsikkel    ültünk   a    konyhában,   vártuk   hogy   csöngessen   az   angyalka.  A   picik   mellett   olyan   hangulatos   volt!14-15-en   ültük   körül   az   asztal,   vacsora   után    a   férfiak   beszélgettek,   ultiztak,    a   nők     velünk   együtt    lórumoztunk   /ismeritek?/  meg   az   új   társasjátékokkal    foglalatoskodtunk.

Egy   ízben  "csíkos"  könyvet   hozott   az   angyalka,     Zsófika   történte,  ----  sarokba   húzódva   még   az   este   elolvastam,    benne  a   romantikus   kertre    most   is   emlékszem  :   70   éve!