Cooperálok Creative Commons License 2004.11.29 0 0 518

Pólyába bugyolált, elhagyott csecsemőt találnak a Parlament egyik bejárata előtt a réklihez kötött kis levéllel: "Itt csinálták, tartsák is el itt." Összeül az Országgyűlés, és hosszas vita után határozatokat hoz. 1. A bejelentés téves és hamis, mert itt még soha semmit sem csináltak. 2. Amit esetleg mégis csinálnak, az nem születik meg 9 hónap alatt. 3. Amit az Országgyűlésben csinálnak, annak se füle, se farka - márpedig ez a csecsemő fiúgyerek.

 

A Parlamentben üléseznek a képviselők. Egyszer csak az egyik üzenetet kap, s hozzáfűzik, hogy a hallgatóságból küldte valaki: "HÜLYE FASZ". A képviselő hosszasan elgondolkodik, mit is jelenthet ez, majd feláll:

- Kedves képviselők! - kezdi. - Sok olyan üzenetet kaptam már, amin üzentek, de elfelejtették aláírni, de ez az első eset, mikor nincs üzenet, de aláírták!

 

- Miért van a Parlamenten kupola?

- Mert még senki se látott lapos tetejű cirkuszt.

 

Éjszaka baktat hazafelé egy úr. Egyszer csak érzi, hogy egy pisztolyt nyomtak a bordái közé. A rabló sziszegve mondja:

- Ide a pénzét!

- De kérem!- mondja erre az úr. - Nem tehet velem ilyet! Én parlamenti képviselő vagyok!

- Igen? Akkor ide a pénzemet!

 

Két parlamenti képviselő beszélget a büfében.

- Azért az már fölháborító, amit rólunk ír a sajtó, hogy rengeteg a korrupt képviselő nálunk.

- Eléggé fölháborító, az egész Parlamentben mindössze hat korrupt képviselő van.

- Hat? Kik azok?

- Én, te, ő, mi, ti, ők...

 

Egy országgyűlési képviselő megbetegszik és kórházba kerül. Másnap táviratot kap az alábbi szöveggel: "Az országgyűlés 195 szavazattal, 121 ellenében - 9-en tartózkodtak - mielőbbi teljes gyógyulást kíván önnek."

 

Két képviselő beszélget a választások előtt a Parlament folyosóján.

- S ha nyerünk - mondja az egyik, - szeretném megkapni a tengerészeti miniszteri tárcát.

- Tengerészeti miniszter? - csodálkozik a másik. - Hát minek kéne az Magyarországon?

- Miért? Népjóléti miniszter is van!