Állományjavító Creative Commons License 2004.11.22 0 0 168

Ehhez nem az Alpok kell, ehhez meg kell tanulni kicsinek lenni, kedves Osztap, ami egy nagyon nehéz, felelősségteljes feladat, a felnőtté váláshoz hasonlítható a maga traumáival.

 

Ha Ausztriát az Alpok tette védhetővé - kitől, megjegyzem, a németektől biztos nem, kelet felől se, akkor hozzunk más példát, akárhányat akarsz, Finnországot, tuodm, adjanak ezer tavat, mondjuk Hollandiát, tudom, adhanak tengerpartot, Dániát, hát ott már nem tudom, mit kellene adniuk a flensburgi nyúlványnak, talán alkotmányos királyságot.

 

Magyarországnak a maga méreteiben és helyén meg kell tanulnia akkorának lenni, amekkora, és gyarapodni és csak annak arányában nyitogatni a száját, már ha egyáltalában muszáj. Magyarországon ma már semmi elvehető nincsen, most mondd meg, ki fog a száz- kétszázezres lepusztult határmenti városokért háborút indítani, egy miskovecért, egy szeghedinért, egy debretinért, egy kanjizáért?

 

Ez az ország ma önerőből területi alapon védhetetlen, nincs hozzá se pénz, se erő, se elszánás, és szerintem az egyetlen veszélyforrás magunkra önmagunk vagyunk ezzel a trianoni mániával együtt és ezeket kellene kiűzni innen végleg, mert ez az elszánás igazi oka, a csonka országot ugye minek megvédeni, a legjobb lenne tankkal végigmenni románián, de a taszári bázist zárják be, az intervenciós katonák jöjjenek haza csak az európai állapolgárságot osztogassuk a nálunk jóbval erősebb szomszéd boisszantására, ősi rögünk ősi jogaiért, na ezeket a nemzetvesztőket (nemzetvesztés=szájalás erő nélkül és stratégia nélkül) kellene megroggyant gerincükkel együtt visszaadni a szarnak, amelyből vétettek, már a jeles szlovákiai publicista szerint.