Első Polgár Creative Commons License 2004.11.19 0 0 155
A P51 melto ellenfele a 262-esnek?
Az a Liberator vagy a Mustang? Szerintem az csak hosszu hatotavolsagu vadasz volt, de nem feltetlenul olyan gyors, mint a 262.
Ennyire nem ertek hozza, de szerintem a nemetek altal legyarthato szamu 262-es biztositotta volna a nappali legifolenyt Nemetorszag felett.
Persze ketsegtelen, hogy az angolok vagy az amerikaiak 1 ev kesessel megjelentettek volna a sajat sugarhajtasu vadaszukat ( Meteor) de ez a partraszallas 1 eves eltolodasat is jelentette volna.
Szerintem repulogephordozot epiteni meg neccesebb lett volna a nemeteknek, mert sokkal nagyobb eroforrasokat kivan, es raadasul nagyobb kockazat is. Azert a csendes oceani hadszinteren sullyedtek a hordozok rendesen mind a ket oldalon. Raadasul egy hordozo melle kiseroflotta is kell, tengeralattjaro nem eleg.

Szerintem Hitler 42 nyaran vesztette el a haborut, mert nem erezte, hogy az oroszok meg mindig milyen erosek.
El akarta foglalni Bakut, holott, jol tudhatta, hogy a majkopi mezokhoz hadsonloan porig rombolnak a ruszkik a bakui olajipart. Sokkal esszerubb lett volna neki porra bombazni Bakut ( Sztalingrad helyett ) es az A hadseregcsoporttal bevenni Asztrahanyt, ezzel az orosz kaukazusi hadsereg be van keritve. Ez ugy 42 szeptemberere megvalosithato lett volna minden gond nelkul. Mit leptek volna erre az oroszok? Olaj nelkul nincs Uranusz hadmuvelet 1700 pancelossal 6 tamado hadsereggel.
Előzmény: kavkaz (153)