Orso-borso Creative Commons License 2004.11.18 0 0 315
Mivel itt ejtettem szót a mi iskolai problémáinkról, itt teszem közzé a végeredményt. Fiamat megnézték a Tanulási Nehézségeket Vizsgáló Szakértői Bizottságban is. Vizsgálni nem kellett, hiszen most lett kész a Nevelési Tanácsadó vizsgálata, csak ugyanazt csinálták volna. Kaptunk egy iskolalistát, amiről jópárat végighívtam. A nagyhírű Meixner Iskola nagy csalódás volt, mert egy hét alatt voltak csak képesek elolvasni három oldal szakvéleményt, hogy eldönthessék, föl tudnák-e venni a gyereket vagy sem. Több iskola nem tudott fogadni teltház miatt, azonban volt még egy hely az Antiokhia Általános Iskolában. Beszéltem a hetedikes osztályfőnökkel, aki másnak reggel fél 8-ra beinvitált, és aznapra ott is tartotta a fiút. Ő nagy lelkesen jött haza, hogy ő ide akar járni. S lőn. A tandíj 40e Ft, amit a főváros fog állni a Bizottság szakvéleménye alapján. Egyszeri beiratkozási díjat kell fizetnünk saját zsebből, ami egy havi tandíj, és le kell cserélni a tankönyveinket, ami kb. 10e Ft. Minden nap 7 órájuk van 3/4 8-tól 1/2 3-ig van tanítás jó hosszú szünetekkel. Az elmúlt években most először tapasztalja meg a tornatermet, eddigi iskoláiban nem volt. Az osztályban 16-an vannak, de az általános a 12 fő. Tanárai érthetőbben magyaráznak, osztálytársai elfogadóbbak. Szóval jól érzi magát. Egy évig remélhetőleg nem lesz több gondunk, akkor majd jön a továbbtanulás kérdése.