micu
2004.11.10
|
|
0 0
1527
|
A helyi erdõgazdálkodást, különös tekintettel arra ami a trópusi (és persze általában "fejlõdõ") országokban zajlik szvsz nem kellene összemosni a globális energatikával. Pl. Brazíliában nem (csak) azért irtják az erdõt mert kell a fa hanem mert kell a föld a növekvõ népességnek. Ez egy teljesen más jellegû probléma.
Zöldek: Szvsz a legfõbb gond az velük hogy nem igazán gondolják végig amit csinálnak (vagy nagyon is végiggondolják csak mást akarnak mint amit hirdetnek - legalábbis felsõ szinten). Pl. nem az egyes autósokat kellene megpróbálni buszra ültetni mindenféle autómentes nap és hasonló gyerekes megmozdulásokkal hanem az egyes kormányokra kellene nyomást gyakorolniuk hogy nyomjanak pénzt az alternatívák kutatásába / bevezetésébe. Pl. nem igazán hallottam még zöld szervezetet a Peak Oil-lel kapcsolatban kiabálni - pedig az üvegházhatás mellett ez is egy komoly érv lenne az olaj alapú gazdaság helyett valami másra átállni.
Másrészt szvsz vissza kellene venni az atomellenességükbõl: pillanatnyilag az atom az egyetlen olyan energiaforrás aminek a szennyezése aránylag kézbentartható. A CO2-t sokkal nehezebb kivonni a légkörbõl (legalábbis egy bizonyos szint fölött) mint a radioaktív hulladékot biztonságos helyen elásni. Egy darabig a növények segíthetnek de én könnyen el tudok képzelni egy olyat hogy a föld egyszer csak elkezd a Marsra hasonlítani klimatikus szempontból... Jelenleg valahová (valószínûleg a tengerbe) eltûnik egy rakás CO2 de pillanatnyilag tudtommal senki nem tudja hogy hová. Ez pedig akkor válhat kínossá ha esetleg hirtelen megfordul a folyamat... De ez ellen már szvsz késõ tenni: a dologok mai állása szerint szvsz az olajat addig fogjuk használni amíg tart - azaz ha zöldek változtatnának is a stratégiájukon és kellõ nyomást fejtenének ki a kormányaikra akkor sem változnának a dolgok elég gyorsan. De talán meg lehetne akadályozni pár milliárd elmber pusztulását... |
Előzmény: kpl (1525)
|
|