narancsbukta Creative Commons License 2004.11.09 0 0 170
Hat evet eltem, dolgoztam, es adoztam itt, amikor ugy dontottem, hogy felveszem a magyar allampolgarsagot. ket evet vartam ra, pedig apam (leven a delvidek egy idoben ugye MO) a torvenyek ertelmeben elete egy reszet mint magyar allampolgar elte le, ergo a kerelmem visszahonositasnak szamitott. Biznisz volt ez a javabol az orbanek kormanyanak, egy vagyont kellett fizetni az okmanyokert, a forditasokert (amit csak a meregdraga ofinal lehetett ugyebar csinaltatni), a hitelesitesekert, es tobbhonapos utanjaras, vizsgazas, es egyeb faszakodas kellett ahhoz, hogy megkapjam. Volt olyan ismerosom, aki nem kapta meg, pedig magyaron kivul mas nyelven szinte nem is tud megszolalni. Nem ertette miert utasitotta el az orbankormany, volt rendes munkaja is, semmilyen stiklije nem volt, meg gyorshajtas se. Azt a valaszt kapta, hogy nem, es hogy nincs indoklasi kotelezettsege az elbiralonak. passz.

Egy szo mint szaz, akkor nagyon rosszul esett, hogy keresni akar rajtam az allam, nem is keveset, az akkori atlagkereset tobbszorosebe kerult egy negytagu csalad okmanyainak leadasa.

Es megeis nemmel fogok szavazni.

Velemenyem szerint az allampolgarsagert folyamodok szamara kellene megkonnyiteni az eljarast, elsosorban le kene roviditeni a varakozasi idot, valamint az adminisztracios kotelezettsegeket minimalisra csokkenteni, es lehetoleg ingyenesse tenni a beszerzendo okiratok kezeleset, forditasat.
Mindezt termeszetesen csak az elcsatolt teruletekrol erkezok szamara, ha a magyarsagukat (nyelvismeret, szuletesi anyakonyvek, stb) utjan bizonyitani tudjak.

Az hogy boldog-boldogtalan "alanyi jogon" allampolgarra valjek, az egy egetvero baromsag. Mondom ezt en, akinek bizony nagyon jol jott volna, ha az orbankormany akkor ezt megvalositja. Mondom ezt en, aki vegigcsinaltam az egesz macerat, es fizettem erte, mint a koles. Mondom ezt en, akinek nem egy rokona igy "ingyert" hozzajuthatna az allampolgarsaghoz.

NEM!

Nem lehetek annyira onzo, hogy igennel szavazzak.
Nem kivanhatom senkitol sem, hogy a szajatol vegye el, amit nekem, es sorstarsaimnak kellene igy odaadni.
Es nem fogok aszisztalni azoknak, akik politikai hatalomvagybol ugrasztjak most ossze a magyart a magyarral.