BOLOND Creative Commons License 2004.11.09 0 0 358
En sosem mentem sehova vastag penztarcaval (nincs), megis mindig jol ereztem magam. A legfontosabb amit megtanultam az utazasok alatt, hogy majdnem barhol biztonsagban vagy ha nem kiabal a homlokodon hogy turista vagy, es a helyi emberekkel egy szinten erintkezel.

Mas. Sok elmenytol megfosztottuk volna magunkat ha nem lennenk kalandos termeszetuek.

Elmentunk egyszer egy kis szigetre a Cook csoportban, Mitiaro a neve. Kb 240 lakosa van 80-90 iskolas koruval egyutt, es egy ora alatt korbe lehet biciklizni a szigetet. Nincs se resort, se all inclusive, se motel se hotel.

A szigeten nincs mas turista szallas csak egy magan haz, egy szoke (osz), kekszemu polineziai tulajdonaban. Mi voltunk harman csak turistak a szigeten es velunk lakott a hazban egy "helyi" akirol kiderult hogy a Cook szigeti oktatasugyi allamtitkar.
A Cook Szigeti kormany kapott az europai Uniotol valami penzt kozoktatasra es o korbejarta a szigeteket hogy felmerje hol, mire van szukseg. A sors ugy hozta hogy eppen Mitiaro volt a soros a listajan, es mivel jol eldumaltunk este (foztem neki paprikas csirket) megemlitette hogy masnap van a tiszteletere egy kis unnepseg az iskolaban, es megtisztelve lennenek ha eljonnenk. Hogy rovidre fogjam, vegig fenykepeztem es videoztam az egesz unnepseget, es kuldtem nekik vissza egy masolatot itthonrol.
Azert volt kulonleges az elmeny, mert elesben lathattam az eletet egy kis Isten hata mogotti sarkaban a vilagnak es nem ereztem magam kivulallonak. Nem kellett aggodni hogy hova tegyem a fenykepezo gepet amig videoztam vagy forditva. Ahova tettem ott volt, meg orakra ra is. Keves ilyen hely van.

Egyebkent egy magyar itt van eltemetve a szigeten. 94-ben halt meg.

Vendegfogado "chanting"

A "kiscsoport" enekel a vendegeknek

A "diszvendegek"

A legtobb tropusi szigeten nagyon szivesen veszik a csalados utazokat, szeretik a gyerekeket. Meg kis gyerekeknek sem gond. A bilit meg a gyerekulest beleteszed egy nylon zsakba es feladod poggyaszkent. A repeteren a szemuk sem rebben.


Az interneten konnyu megtudni hogy hol mire szamithatsz egeszsegugyileg. Malariaval nem talalkoztam, de dengue lazzal igen.
Előzmény: Bogyó 2 (356)