banya Creative Commons License 1998.07.03 0 0 12
Úgy vettem észre, hogy bizonyos értelmiségi körökben divat lett nem TV-t nézni. (Bocs, ha valakinek belegázoltam a lelkébe.) Tény, hogy egy csomó szemét megy mindenféle csatornán. De lehet válogatni, mert azért ritkán vannak jó műsorok is. Nem feltétlenül a Szomszédokra gondolok (Bár - vessetek meg - szoktam nézni: remekül szórakozom rajta), de mostanában újra vetítik a Sándor Mátyást. Szvsz klasszikus darab. Néhanap jó kis természetfilmek is mennek vagy egyéb minőségi darabok. Miért kéne kitiltani az életből? Ha valami nem teccik, jól felismerem a csatornaváltó vagy kikapcs. gombot a távirányítón és annyi. Információkat kapunk.
Persze a gyereknek célszerű ezt erősen szűrten. Az én kölköm (horribile dictu!) nézi a Tom és Dzserrit. És? Ettől még vidámlelkű, érzékeny, tapintatos, kicsit sem agresszív, viszont jókat kacarászik rajta és szurkol az egérnek. Igaz, hogy Híradót, véres filmet, egyebeket nem nézhet. Nem is nagyon akar. Asszem - mint annyi másban - az arany középút a jó. De hogy ez hol van? Kinek-kinek ízlése szerint...