vargaur Creative Commons License 2004.11.05 0 0 206
Tiszteletem "akaruk meggyőzni, hogy amit te csinálsz, az 100%, hogy nagyon veszélyes, hanem arról, hogy nem ez az a hely, ahol az ilyen "kísérleteket" publikálni kell." OK, értem a dolgot, csak felfogni nem tudom :)) Abban igazad van, ha valaki észnélkül nekiáll, akkor az rá is fog hamarosan cseszni. De ne gondold, hogy azért mert nem olvas vagy hall róla, azért még nem jut eszébe a kisérletezés. Ekkor jön az, hogy nem tud még tanácsot sem kérni és vakon nekilát, na ebből lesz a baj. Nálunk anno mikor olvastuk az Egri Csillagokat, a fiuk 9O% a nekiált lőport gyártani, bele egyik sem halt se meg nem sérült, mert volt 1 kémiatanárunk aki elmondta soron kivül a dolgokat. Meg hát nem csak én adok ötleteket, nemrég olvastam a gázpisztoly topicban, hogy valaki mondta, hogy a kivetési hibák miatt nagyobb szükitést tesz a csőbe. Azért ez lényegesen veszélyesebb lehet ész nélkül utánozni mint, amit én irtam :)) "ui.: Nem fétisizálod pindurkát a pisztolyaidat?" "Ezért ezer boccs:-) Csak nekem szokatlan, hogy egy akármilyen gázpisztollyal" Nincs miért bocsánatot kérni, jogos a kérdés :) Lehet hogy egy kicsit lökött vagyok, de nemcsak a gáz és egyébb fegyver érdekel. Minden müszaki és elektronikai dolog módfelett érdekel. Igyexem beleásni a mélyére, mi hogyan és miért müködik ugy ahogy. És ha valami nem ugy megy mint ahogy azt egy müszaki vénáju ember elvárja akkor javitani akarok rajta :)) A fegyver is ilyen, egyszerü, nem tul bonyolult és preciz gépezet (kivéve a talán a versenyfegyvereket) és ha megnézel egy gázdefendert vagy egy gumist van mit igazitani rajta :( " Ilyet nem írtam. Azt írtam viszont, hogy egy lőportöltet viselkedését, ha a gyárilag tervezettől eltérő körülményeket teremtünk, laikusként gyakorlatilag esélytelen megbecsülni" Persze nem szó szerint idéztelek, viszont amit most irok azért biztos megint kapok a pofámra :)) Szerintem pontosan meg lehet mondani, hogy ha lényegesen csökken a fegyverben a fojtás akkor biztos hogy csökkeni fog a gáznyomása is. Olyannyira, hogy a lőpor egy része be sem gyullad Ezért is érdeklődöm a mérési módszer után, mert arra gondoltam az totál le van fojtva. ." Jó úrvezetőnek lenni körülbelül azzal egyenlő, hogy biztonsággal tudod kezelni a pisztolyodat. Az, hogy ismered az autó" Ezt elrontottam,arra vonatkozoot voln az autóvezetéz, hogy az is egy borzasztó veszélyes dolog. Aztán ahogy gyakorolja egyre biztonságosabban vezet és nagy valószinüséggel el fogja kerülni a balaseteket. "És még így is megszívhatja! Tudnék 1-2 olyan esetet, amikor komoly szakmai háttérrel, átgondoltan végrehajtott kísérletek is balul sültek el." Természetes, ez a munka és a hobby velejárója, ha bélyeget gyüjtenék akkor is belehalhatok ha sok narkósat nyalok :)) De komolyan, azt tudon, hogy mindent nem lehet előre látni, de kis lépésekkel betartva a biztonsági szabályokat lecsőkkenthető a kockázat. V
Előzmény: radom1 (205)