vargaur Creative Commons License 2004.11.04 0 0 199

Köszi a részletes választ

Kérdéseim:

 

"méretű töltényűrrel ellátott mérőcsőben lövik el, miközben az EM mér "

Van e valami fojtás a mérőcsőben, gondolom van de hol és mi?

 

"A füstnélküli lőporoknál rengeteg tényező (Pl.: a lefojtottság mértéke, "

Na igen és ha csökken a fojtottság gondolom drasztikusan csökken a gáznyomás is.

 

"Ezért kell óvakodni minden olyan csereberétől, amely eltér a töltény normál felhasználásától"

Ebben igazad van, de ha ésszel él az ember és a körülmények ugy változnak, hogy lényegesen csökken a fojtottság, akkor szinte biztos, hogy a csökkent  gáznyomás lesz az eredménye.

 

"És az ilyen kísérletezést egy sokak által olvasott nyilvános fórumon publikálni szerintem is botorság. "

 

Lehet, bár nem hiném. hogy nagyobb lenne mint az ember honlapján a peroxiaceton előállitását "reklámozni"

Én is onnan tanultam meg, vagy más, aki a hátizsákjában hordozta és felrobbant vele, akkor ki a hibás, aki kiteszi vagy aki ész nélkül megcsinálja/hordozza?

 

Ilyen témáju vita már ment a piro topicban is.

Mi a jobb, egyértelmüen és kategorikusan tiltani/eltitkolni vagy elmondani a mit, miért és a hogyant és felhivni az balesetveszélyre a figyelmet.

Én az utóbbival értek egyet.

 

V

 

 

Tudod ez a lőszercserés tiltása, nagyon jó dolog lehet egy ideig.

De ha valaki elkezd beleásni a dolgokba akkor természetesen rájon, hogy az egyértelmü tiltást kijelenteni botorság, mert lehet olyan helyzet amikor nem okozhat balesete.

 

Analogiára felhozhatom az elektromosságot.

 

Egyértelmü tiltás, hogy "kisfiam tilos a szeget a konektorba dugni".

De amikor a kisfiu "felnő" elkezd foglakozni az elektromossággal,  és megtudja igen is minden veszély nélkül bele lehet dugni, csak nem mindegy hogy hogyan és  melyik felébe.

Akkor a tudatlan felnőtt ha meglátja azonnal lehülyézi hogy ilyet csinál.

 

Na ilyen esetekben válik értelmetlenné az álltalános tiltás.

 

 

 

 

Előzmény: radom1 (198)