Hamburger2 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 2603

Szervusz Stylist!

 

Őszintén megmondom Neked, hogy az eddigi tapasztalataim a szerződésesekkel meglehetősen vegyesek. Egy biztos: még fényévekre vagyunk a professzionális hadseregtől. De ez a kijelentés vonatkozik nem csak a szerződésesekre, hanem a ht-ra is. (Tisztelet a kivételnek!) Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon sok olyan szerződésessel találkoztam, akinek a felkészültsége meg sem közelíti azon sorkatonák felkészültségét, akikkel modjuk 10 évvel ezelőtt volt dolgom. (1 év szolgálati sorkatonai szolgálat!) Csak remélni tudom, hogy ez a helyzet jelentősen javulni fog az elkövetkezőkben. A jövő évi honvédelmi költségvetés minden igéret ellenére sem teszi megalapozottá ezen reményemet. A saját számításaim szerinti kb. 30 %-os elvonás biztosan nem fogja javítani a helyenként amúgy is siralmas helyzetet.

 

A sorkatonai szolgálat felfüggesztése politikai döntés volt és nem szakmai. A hivatalos felfogás és az érintettek szerint ennek sok a pozitív hatása. Szakmailag vannak negatívumai is! Egy biztos: Eddigi formájában feleslegesnek láttam én is. A kérdés csak az, hogy, ami utána jön, az jobban tudja-e szolgálni az ország hosszútávú érdekeit. Ebben is csak bízni lehet! Ez magánvélemény és nem a ht. állomány általános véleménye!

 

Üdv: Hamburger  

Előzmény: Stylist (2602)