_Fefe__ Creative Commons License 2004.10.30 0 0 21

Amennyiben erdekel valakit a "gepzene" tema, most mar en is elso kezbol, ugyanis vettem :) Vegul nem 1820M-et, hanem 1212M-et. Eredetileg 1820M-et akartam, mert hogy az a legjobb, de vegulis studiozni, zenet gyartani nem akarok, foleg LP atjatszasra meg kulonbozo (audio) meresi celokra kell, elektronika epiteshez. Nos, ar/ertek aranyban a 1212M ecceruen ALLAT! (57e brutto 140e helyett)

 

Konverterek ugyanazok, kevesebb csatorna (igaz, full felbontason a nagy is csak kettot tud, ha jol ertettem a doksit, masresz meg a zene szamomra ket csatornas), nincs oraszinkron-kartya (most nem kell, de ha kesobb kene, kaphato kulon), es nincs kulon doboz, az analog resz is kartya.

Kezdetben ez utobbi miatt ki is zartam a 1212-t. Nagy hiba lett volna, ha vegleg ezt teszem :) Iszonyu igenyes elektronika, mar a digit kartya kulon tapot ker (egyszer talan csinalok neki valami kulon szupertiszta tapot), az analog kartya pedig csak a szalagkabellel csatlakozik a digithez, nem is kartya igazabol, csak a formaja az. Ergo ha valaha valami belehallatszana a jelbe a PC-bol (nem hallatszik amugy), siman bele lehet rakni az egeszet egy kulon kis femdobozba, akar osszefoldelni a jelforrassal, mittudomen. Csak a szalagkabel hossza a korlat, es nem tudom, elbirna-e hosszabbat.

 

De mindezen varazslasok nelkul is, ha rabirjuk, hogy 24 biten dolgozzon, akkor a zaj alapbol -116dB!!! Es tenyleg megy 192kHz-en is. A kimeneti hangja elsore szepnek tunt, de kesobb meg alavetem komolyabb hallgatasi probaknak is, meg a felvetel valodi hangminoseget is tesztelem. Az eddigi, eleg gyenge kimenetu, zenei felvetelre pedig total alkalmatlan SB Live-omnal egyertelmuen klasszisokkal jobb. Anno, amig volt ISA buszom, a Gravist kedveltem, meg csinaltam is vele LP atjatszast. Annak tulkeppen  szerintem szep hangja volt, csak az alapzaja (cca. 13-14 ertekes bit) volt sok meg a magas hangok sinylettek meg az alacsony (44.1, ill. 48kHz) felbontast, pontosabban azt, hogy ezt meg nem olyan oversampling-gel kovette o el, amilyennel pl. az en EMU-m felveszi ugyanezeket a felbontasokat.

 

Ha az ember tenyleg valamilyen modon kapcsolatba akarja hozni a PC-jet a ZENEvel, akkor nincs mit gondolkodni. Max. azon, hogy kell-e esetleg a 1820M, vagy eleg a 1212M :) De 57eFt-ert ez abszolut tuti. Most igazan boldog vagyok, mert a csaladi kassza most nincs tulzottan eleresztve, ugyhogy 140eFt kiadasa bearnyekolta volna az oromomet akarmilyen jo cucc felett. De az en celjaimra ez semmivel sem rosszabb a nagynal, ezt merem allitani, ugy, hogy a nagyot csak par percig lattam a boltban :)