SzaZoli Creative Commons License 2004.10.20 0 0 8

Nekem is Kispesten van WLANos netem már kb egy éve. Ez a DrótNet, de ez már a 2. Wlanos szolgáltatóm.

SZAR. Ahogy ugrik a hűség, megyek is innen ADSLre, feltéve ha már lehet (egyik helyen ezt - másikon azt mondják :( )

A ping hatalmas, gyak. van, hogy 2000 (!!!)mS, de alapjáratban is 300-500mS között mozog, nagyon ritka, hogy 100 körüli (ami persze a normális - megjegyzem)

bruttó 12.500ot fizetek, igaz 1Mps szinkron, fix IPvel. Szóval néha állam leesik, hogy 160kbyttel töltök le, de a ping akkor is "csúcs". :-( Általagosan 40-70K között szokott ugrálni a sebesség.

Internetes játszásról nem is merek álmodni, és ilyen ping mellett már telefonálásról se néha. Ha sokat tölt le az ember (bár korlátlan), mégis szólnak egy idő után, mert másoktól veszem el a sávszélességet, és mindenkinek nő a pingje jelentősen!

A hibák gyakoriak, úgy értsétek szó szerint mindennaposak, valami leáll, néha csak pár percre, de ahhoz pont elég, hogy pl egy munkám miatti ftp feltöltés megszakadjon félúton, vagy ha rohannék itthonról, akkor ne tudjam megnézni az emailjeimet.

Persze a szerződés is úgy van megírva, hogy ne bonthassam fel, jó sok hibalehetőség van belesorolva, szerintem akár támadható is lenne, de nem szórakozok vele.

 

üdv

Zoli