mi az igaz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 76

 

De nincs kivétel, tehát mindenkiért eljötték én drága Jézusom, a válasz: IGEN!!!

 

Ez az okunk az örömre és a reményre mindannyiunknak.

 

 

Ti gondololjátok, az Égeiek, meg Jézusunk megharagszik, ha megkérded, te miért nem, vagy miért csajoztál? Aztán minden ami bennetek van, mert az ÖNBUZZERÁLÁSNÁL van e rothadtabb, meg rothasztóbb, ki vele?

 

Természetesen nem haragszik meg Jézusunk ha valaki őszintén szépítés nélkül beszél.

De szerintem a mi mostani kultúránktól eltérően amelyben a kelleténél erőteljesebben és feleslegesebben hangsúlyozzák a szexualitást vagy a szexuális szabadosságot.

Jézus korában a vallásos istenkereső, törvénytisztelő zsidóság közt nem volt ritka az sem, hogy valaki mértékletesen élt.

Lett ettől valami baja?

Csupán azért élt volna így mert a társadalmi és vallási szabályok rákényszerítették volna?

Vagy mértékletes élettel is boldog volt?

Persze akkor sem élt így mindenki, mert a törvények senkit nem tehetnek jobbá vagy igazabbá, nem is ítélem el aki boldogságot keresgélt.

Talált is vajon a nagy keresgélésben?

 

Az is lehet neaggy' Isten, hogy hitbeli dolgokkal foglalkozott valaki, nemcsak képmutatásból hanem valódi érdeklődésből.

Sőt, az sem kizárt inkább valószínű, ahogy most olvasgatom a qumráni közösség életéről szóló beszámolót, hogy egyes emberek mint ennek a közösségnek a tagjai közül is néhányan cölibátusban éltek.

Nem mindenkit vettek fel ebbe a közösségbe, tehát nem kifejezetten beteg vagy szerencsétlen sorsú emberek voltak a tagjai.

Ez a qumráni közösség biztosan te is hallottál róluk, I.E. 150 -IU. 50 körüli időben. tehát Jézus idejében működött.

És szigorú tisztasági és szexuális és házassági szabályok szerint működött.

Tehát volt hagyománya annak az életformának is ahogy Jézus élt.

Bár Jézus nem tartozott ehhez a közösséghez.

De lehet, hogy hallott róluk, ismerhette a szabályaikat, hitgyakorlatukat.

 

De nem ez a lényeg.

Nekem legalábbis most nem ez az érdekes.

Ahogy olvasgattam ami ezekből a qumráni tekercsekből nyilvános kiadott fordítás és ami elérhető, direkt azért, hogy megnézzem van-e hasonlóság a Jézusi tanítások és a qumráni tanítások közt.

Hát nem sok!

A qumráni tanítások legtöbbje Ószövetségi írásokat magyarázó munkák és elmélkedések a történelmi időszakokról, korokról.

A közösség szabályzati leírása és imái..stb.

Kiemelten a Henok-i történet amit te is sokszor említesz.

  

De alapjában más mint Jézus tanításai és az Újszövetség és az evangéliumok.

A cölibátus az valóban közös jellemző.

Tehát nem volt ritka ez az elkötelezettség és nemcsak Jézus "szenvedett ebben a betegségben".

Az az időszak különben is kiemelt jelentőségű volt és az akkori emberek már alkik ismerték a bibliai próféciákat az időkről és időszakokról, várták is a Messiást és ismerték, hogy arra az időre kell, hogy megjelenjen.

 

 

 

Előzmény: lehell (75)