gépdoki Creative Commons License 2004.10.06 0 0 196
Szia DeadFox!

Seggbe rugásról szó sem lehet, mert nincs miért!

A fák gyökereit elvagdosni nem egyszerű feladat. Aki nem csinálta annak fogalma sincs, hogy milyen meló.

Én is a fejszét javasoltam volna mindaddig, amíg meg nem tudtam, hogy inhüvelygyulladással szenvedsz. De ne csüggedj, láncfűrésszel is megoldható a probléma, még ha első hallásra szentségtörésnek tűnik is.

Ha egyéb másra nem használod a láncfűrészt, akkor inkább kölcsönözzél. Bár kertes házban amúgy is van helye egy láncfűrésznek, ha motoros nem is, de elektromosnak biztosan. (Egyébként október végéig láncfűrészakció van a STIHL-éknél.)

A gyökerek elvágásánál nagyon körültekintő legyél, hogy a lánc lehetőleg ne vágjon bele a földbe. Ehhez az kell, hogy amennyire lehet kb 10 cm szélességben kaparjad ki a megcélzott gyökér alatt a földet, majd verjél be alá egy kihegyezett keményfát. Ezután a láncfűrész vezetőlapjának az orrával óvatosan vágjad át a gyökeret.
Tudom, hogy ez egy kicsit strapás, de így a láncot meg lehet kímélni.

A törzs alatt lévő gyökerekkel minden képeen gondjaid lesznek - nagy szenvedés.

Lehet, hogy eretnek gondolatnak hangzik, de mi lenne, ha nem foglalkoznál a gyökerekkel, hanem amilyen mélyen csak lehet elvágod a törzset és a gyökereket a tuskóval egyött benne hagyod a földben?

Üdv. Gépdoki
Előzmény: DeadFox (189)