virtualpro Creative Commons License 2004.09.30 0 0 84

Hát azzal meg fogsz szenvedni. Én is ilyen kialakításban gondolkoztam először, aztán elvetettem mert nem igazán találtam ilyen elemeket hozzá. Most egyenlőre kötélbilincsekkel oldottam meg. Átfúrtam a fémlapot, és az U alakú kötélbilincs/drótbilincs (OBI 250Ft/2db kb.) szárainak végét átdugtam a lyukon. A bilincsbe belehúztam egy 8*8 mm-es tömör négyszögvasat, amit úgy hajlítottam/vágtam hogy az pont odaéren ahova kell. Ezt jól lehet alakítani, és elég szilárd, hogy használat közben viszont ne deformálódjon tovább. A bilincsre rátekertem az anyákat aztán kész is van a felfüggesztés. A szögvas is OBI-ból volt, az sem egy húzós tétel (kb. 1200/szál ha jól emlékszem) . 2 m-es darabból akár több "gémet" is ki lehet alakítani. Aztán csak le kell festeni... vagy kivágni az ablakon, ha te találsz valami jó/olcsó gömbcsuklós megoldást. :D

 

Én az álványzathoz amúgy 2,5*2,5 cm (négyzetes keresztmetszetű) zártszelvényt használtam. Ebből 2m kb. 2000-2500 Ft az említett boltban. Oldalsó lábnak gondolkoztam a 800 Ft-os 80 cm-es fém asztallábakon is, azonban ettől óvnék mindenkit, mivel az anyaga nagyon vékony és így egyből horpad ahogy rászorítasz valamit...

Előzmény: westpoint (83)