GADA Creative Commons License 2004.09.29 0 0 461

Nahát én tök véletlenül keveredtem ide, de látom nem engem szívat egyedül a topic nyomorult névadója. Tanulságul az én esetem: Piros lámpánál állva (motorral) hátulról belémszállt egy kamion. Elég egyértelműnek tűnik ez innen nézve. Az én kötelezőm a KÖBÉ-nél van, ezért szívességi kárrendezésre hozzájuk mentem, mert a kamionról akkor még nem sokat tudtam. (mentő + kórház, meg ilyenek) Szerencsére a rendőrök 15 m-ről végigélvezték az esetet, és azonnal jegyzőkönyvet vettek fel. Pár nap múlva jött a kárszakértő, korrektül fel is vette a kárt, majd 1,5 hónapba tellett, mire megküldte a biztosítónak, ahol közölték, addig egy fillért sem látok, amíg jogerős rendőrségi végzés nem állapítja meg a károkozó személyét. Miután a jegyzőkönyv egyértelműen leírja, hogy mi történt. (Ha így visszagondolok, lehet, hogy én tolattam neki a kamionnak olyan sebességgel, hogy félmilla kár lett a motoromban?) Természetesen személyi sérüléses volt az ügy, úgyhogy bíróságra került. Az minimum 1 év. Erre közölték, hogy jogerős végzés nélkül no lé. Ha nem tetszik, menjek panaszkodni a PSZAF-hez. Egy ügyvéd ismerősöm javallatára így is tettem, tegnap feljelentettem őket a nem megfelelő szolgáltatás nyújtása miatt.

Rohadjanak meg! Ha sikeres az akció majd beszámolok róla, hátha ez a járható út arra, hogy az ember kikényszerítse azt, amiért - úgy mellesleg - fizet minden jármű tulaj.

 

Gada