BZoltan Creative Commons License 2004.09.28 0 0 26598
"mondataidbol sajnos arad az amerikaiak iranti gyulolet,"

Valamit nagyon félreértettél. Rajongója vagyok az amerikai boroknak, irodalomnak, kultúrának és a sportolóknak.
De nem hiszem, hogy ők találták fekl a spanyolviaszt és azt sem, hogy ott csináltak a világtörténelem során előszőr jó bort.

"Tehat egy francia, nem pedig egy amerikai kezdte el ezt az uj stilust!"

ezerszer mondtam.. ismét mondom. Nincsen új és nincsen régi stílus... minőség van, minőségi gyümölcs, minőségi munkaeszköz, minőségi munka. A minőség nem stílus, ahogy sosem volt az.

"amit Peynaud (egy francia!) elkezdett es elkepzelt!"

Az amit írtál, már sok évszázados hagyomány volt európa tucatnyi borvidékén....

"konkretabb technologiakat kerted szamon rajtam"

így van... és továbbra sem látom, hogy mi az a különbség a te "új" és a te "régi stílusod között.

Mint írtam... az érett gyümölcs szüretelése is alapvetés, ahogy a tisztaságis. A termokontrollos erjesztés és az újfahórdós étrlelés is elterjedt európaszerte, még Bulgáriában és Romániában is.

"Ami pedig az ujvilagi stilus megveteset illeti"

Szerintem senki nem vet meg semmit. Mindanyian nagyon szeretjük a jó bort, akár Kaliforniában akár Riojában termett.

"a hagyomanyos stilust kepviselo magyar nagyborok."

azon borok technológiája lényegében nem különbö az újvilági borokétól.

"Mindenki szidja az ujvilagi stilust"

Én alaposan körülnéztem...de szerintem senki nem szid semmit. Nagyon szeretem a kaliforniai igényes vörösborokat...a legszebb borosélményeim között tartok számon néhány Napa völgyi cabernetet.
Előzmény: rmiklos (26590)