privter Creative Commons License 2004.09.27 0 0 128

 

Az I. Korinthus 14 egyértelmű leírást ad arról, hogy ez az ajándék hogyan működjön.

 

- embereknek ( hívőknek) beszél épülésre, vigasztalásra

- a gyülekezet építésére  ( szerintem itt nem kifejezetten óriási nagy gyülekezetre kell gondolni hanem akár tucatnyi emberre, de mindenképpen építi a közösséget)

- a hívőknek szól nem a hitetleneknek

- mindnyájan prófétálhatnak, hogy mindenki tanuljon és mindenki vigasztalást vegyen

 

Szerintem nem kellene túlmisztifikálni és különleges csodákat várni ettől.

Sokan talán azért teszik ezt mert valójában nem tudják, hogy pontosan mi minősíthető az ilyen prófétai beszédnek.

( Nem azonos a prófétai ajándéknak és prófétaságnak az ajándékával , úgy ahogyan az az Ószövetségben vagy az Újszövetségben különleges módokon néhány ember szolgálata volt. )

 

Szerintem ez a prófétálás amiről Pál az idézett igerészben ír az valahogyan spontán módon ma is működik.

Csak nem úgy nevezik vagy nem konkretizálják azt amikor a hívők imádkoznak és imádkozásban akár a másik ember problémájáért vagy személyes dolgokért vagy akár sajár magukért és ilyenkor az egyik hívő épül a másik által elmondottakból.

A másik imájából.

Ez valamiképpen "ihleti" ösztönzi és ő is hasonlóképpen imádkozva épülésére szolgál a másik embernek.

Szerintem ez az a prófétálás amiről ebben az igerészben olvashatunki és ilyen prófétálással már sokan találkozhattak amikor együtt imádkoztak valakikkel és a többi hívők imája épülésükre volt.

 

Én a prófétálás fogalmát amiről írtam valahol ilyen értelemben használom.

Ezenkívül lehet valaki próféta az Újszövetségben is de én ilyen minőségű emberrel még nem találkoztam.

Gondolom az ilyen prófétának egyértelmű és világos elhívása, konkrét feladatokra kijelentése van ...stb.

Az egészen más dolog, de nem kizárt, sőt talán várható is, hogy az idők végén lesznek még nagy próféták.

De addig is az olyan egyszerű hívőknek is mint amilyen én is vagyok a I Korinthus 14-ben leírt a másik hívő épülésére vigasztalására szolgáló beszédek valóságosnak tűnnek.

Én legalábbis beszéltem már úgy más hívőkkel, hogy az nagy áldásként szolgált nekem és én az ilyen beszédeket is így értékelem.

Ami igei is , mert a hívők a másik épülésére szóltak és egyáltalán nem csudadolgokat, hogy holnap délután ez és ez fog történni és te most ebben a pillanatban ezt és ezt gondolod.

Mert ezt nagyon durva manipulációnak és varázslásnak tartom, találkoztam már a gyülekezetekben ilyennel is és ez nagyon nagy kárt okoz a hívőknek és valahol érthető is, hogy nem szorgalmazzák az ilyen szolgálatot a másik hívő felé.

Mert volt nekem is néhányszor kellemetlen találkozásom ilyen "hívővel" és ilyen "prófétai beszéddel" is, de vannak pozitív bizonyságok is.

Ezért írtam nem véletlenül azokkal a személyekkel kapcsolatban le a véleményem erről, akiknek a beszéde által épültem.

 

Előzmény: vfo (117)