ketchikan Creative Commons License 2004.09.22 0 0 810
"Egyrészt, mert nagy a nyelvterület."

Sajnos lehet hogy nem elegge.

 

Maradjunk annyiban, hogy iciripicirit többen beszélnek angolul, mint magyarul :-))

 

 

"Másrészt 1933-ban, és még évekig, igényes SF-hez csak írott formában lehetett hozzájutni." IMHO most is. Esetleg elektronikusan.

 

Persze, aki nem olvas/néz mást, annak ez nyilvánvaló. Én például csapnivalónak tartom a Brasilt (r.: Terry Gilliam) :-))

 

 

"Harmadrészt mert ott van az embereknek pénzük gyűjteni."

Ez azt jelenti, hogy egyes _regi_ magazinokat lehetetlen megvenni, mert olyan eszelos arak vannak a gyujtok miatt. De ez semmikepp se vonatkozik a mostani magazinokra.

 

Fenn se tartja őket a régi hírük :-)) Pl a Galaktikát sem a régi híre miatt veszik majd meg ;-)

 

 

"És negyedrészt, de korántsem utoljára, mert annyira tré minőségű, brutálisan rossz papíron jelenik meg, hogy a nyomdai előállítás költségei pár centbe kerülhetnek csak."
Viszont megjelenik. Es szerintem nem annyira rossz minosegu papir, nezd meg a
pulp magazinokat.

 

Persze, mondhattad volna azt is: „nézd meg a vécépapírt” :-)) Igazából ezek a magazinok ilyen kinézetben itthon nem élnének meg. Most a fantasya.hu fórumán sekigahara/Agent Cooper pont azt emlegette föl, amikor a minőségen háborgott. A magyar olvasók egy része ilyen, a másik részük olyan elvárásokat támaszt, mint te. Nekik nem lehet sajtpapíron újságot eladni.

 

Elővettem a régi 2,5 évvel ezelőtti fórumot, ugyanaz volt az érzésem, mint most: ezer újság ezer olvasónak. :-o

Ugy gondolom a fo szempont az, hogy jelenjen meg es maradjon eletben, nem pedig
az, hogy csillogjon-villogjon, es legyen benne szines Darth Vader kep

 

Kevered az ok és okozatot. Azért marad életben, mert van benne Darth Vader - mondom én.
Előzmény: endre_d (809)