Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 31
Szia, Dark Mavis! Tudod, én már arra gondolok, hogy Pityinger talán nem is az, akinek mondja Magát, valójában köze nincs ehhez a nagy horderejű eseményhez, hanem csak heccből, provokációból megnyitotta ezt a témát az indexen (a témaindító hozzászólás terjedelme alapján fölöttébb valószínű, hogy provokátorral állunk szemben, hiszen – ahogy Te is utaltál rá – nincs élő ember, aki, bármennyire aggódik is a zene sorsáért, elolvasná azt a már-már tanulmánynak is beillő üzenetet. Szerintem ha komolyan gondolná, akkor sokkal rövidebb, könnyebben megemészthető, figyelemfölkeltőbb és érdekesebb post-tal kezdte volna a témát.), persze nem akarok vádaskodni, ha Pityinger itt van még, akkor álljon elő, mutassa meg Magát és cáfolja meg a föltételezésem. Végképp elszontyolodnék, ha kiderülne, hogy nem is lesz „Mi a zene 2005-ben?” vitaest, az is csak a topikszerző fantáziájának terméke, ha így van, akkor megkérem Őt, máshol szórakozzon, mert mi nem értékeljük az efféle tréfát, Szívünkön viseljük a zene (légyen az magyar zene vagy külföldi zene, bár a magam részéről a magyar zenét valamivel jobban kedvelem, közelebb áll hozzám) sorsának alakulását. Még az is megfordult most a fejemben, hogy Pityinger csak adatgyűjtés céljából nyitotta a topikot, azt várja, hogy mi itt IRL adatokat fogunk elkotyogni magunkról, és ő azokat különféle tisztességtelen célokra fölhasználja, de remélem, hogy fölösleges az aggodalmam, talán azért mégse ilyen súlyos a helyzet. Igen, szerintem már az ősember is csinált és befogadott zenét, persze nem olyan fejlett eszközökkel, amilyenek a mai hangszerek, nem ismerte például a gitárt, se a szintetizátort, de kezdetleges dobokat már használt, avval állította elő a ritmikai alapokat, és a síp segítségével hozta a dallamot. Valószínűleg énekelt is, bár erre vonatkozólag nincsenek bizonyítékaink, hiszen énekhangról nem maradtak fönn régészeti leletek, vagy legalábbis egyelőre föltáratlanok, nem találták meg őket a kutatók. (Talán nagy hegységekben lenne érdemes keresgélni, mert ott visszhang formájában esetleg még saját fülünkkel is megtapasztalhatjuk a több tízezer évvel ezelőtt élt ember énekét.) Mondasz valamit, most elgondolkodtam, lehet, tényleg nem kéne annyi Joy Divisiont hallgatnom, több a káros hatása, mint a zenei értéke, persze a paranoiámra vonatkozó kijelentésed nem állja meg a helyét, zenétől nem lehet paranoiás az ember. A Parádi Rádió pedig a magyar undergrund rádiózás egyik legjelentősebb fejezete, érdemes lenne megismerkedned vele, mert elég sajnálatos, hogy 2004-ben hallod először a nevét, amikor már sokkal kevésbé jelentős, mint mondjuk 1994-ben, tíz évvel ezelőtt, a hőskorban. Igen, a vitánk lezárása szempontjából tényleg hasznos lesz a találkozó, szerintem szemtől-szembe, in real life mindent meg tudunk beszélni és megegyezésre jutunk a kérdésben. (Na, akkor remélhetőleg lesz még egy témázó, akit érdekel a jövő zenéje, jöhetne már az Öcséd, hogy kifejtse a Véleményét, biztos vagyok benne, hogy jobban átlátja a helyzetet, mint Te. Jaj, már megint az elgépelésekkel jössz, most mért kellett ez? :( Tényleg nem szép dolog emiatt megmosolyogni másokat, most gondolj bele, Te mit szólnál, ha találnék egy ilyen kis jelentéktelen hibát a szövegedben, és hangos hahotázásban törnék ki, wáh-háh-háh-háh-háh-háh, azt írtad „szinten” helyett, hogy „szintetn”, szerintem ez nem is elgépelés, Te tényleg ennyire nem ismered a magyar nyelvet, látod, ez lett az eredménye az iskolaker9lésnek.)
Előzmény: Törölt nick (30)