Megatron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 29
Szia, Dark Mavis! Ha-ha, én is evvel a problémával kellett hogy szembenézzek, percekig kerestem, kutattam a Mi a zene 2005-ben témát, fene se gondolta volna, hogy tegnapról mára virradó éjszaka egyszerűen átmozgatják egy másik fórumba, kicsit meg is ijedtem, azt hittem, törölték a téma összes hozzászólását és magát a témát is, de szerencsére nem ez történt. Mostmár én is úgy gondolom, hogy jó döntés volt, elvégre is zenei témájú témáról van szó, ez a téma elsősorban a Zene fórumba írókat érdekelheti, a kultúrások nem annyira fogékonyak rá, azok inkább annak örülnek, ha kényelmesen elhelyezkedhetnek a fotelba egy izgalmas könyvvel, például krimivel, és azt olvasgathatják, mit érdekli őket a jövő zenéjének kérdése, nem törődnek vele. Elég szomorú, hogy még itt a Zene rovatban se valami nagy a témázók aktivitása, eddig Rajtunk kívül érdemi hozzászólást senki nem írt, nem születtek életképes ötletek, értékelhető gondolatok, vajon mért van ez? Ennyire nem érdekel senkit, hogy mi lesz a zenével? Hiszen a zene közös örökségünk, a nomád népek hagyták még ránk annó, és nagyon fontos lenne, hogy megőrizzük az utókor számára is, például 2005 embere számára. Gondolj bele, milyen szomorú világ lesz itt 2005-ben, ha kinyitod a rádiót, és nem szólnak belőle szívmelengető melódiák, vagy kinyitod a televíziót, és a zenei tévécsatornák nem sugároznak zenei videoklipeket, már csak azért sem, mert nem lesznek zenei tévécsatornák. Igen-igen sivár jövőkép ez, és talán ez az utolsó pillanat, amikor még tehetünk valamit ellene, ez a konferencia soha vissza nem térő alkalom a zene megmentésére, de az emberek elfordítják a Fejüket, nem törődnek a baljós előjelekkel, azt hiszik, hogy a zenéért nem kell tenniük semmit, csak úgy magától megmarad. Részben egyetértek Veled, a legjobb zene az a zene, ami fölvidítja, táncra perdíti az embert, de ha éppen melankolikus hangulatban vagy, akkor szinte belső parancsra Joy Divisiont kell hallgatnod, nem is tudsz befogadni más muzsikát, azt javallom Neked, nézzél utána a Joy Division munkásságának, a zenei műveltséged nem lehet teljes a Closer album ismerete nélkül, de a Joy Division csak egy példa, sok más zenekart fölhozhattam volna helyette. Tényleg nem ismered a Parádé Rádiót? Hát ha ez igaz, akkor csak szánni tudlak, a magyarországu undergrund rádiózás egy fontos epizódja maradt ki az életedből, nem is tudom, érdemes-e így ellátogatnod a konferenciára, szerintem ki fognak nézni onnan, rögtön látják Rajtad, hogy gőzöd nincs a témáról. Amit pedig az állítólagos paranoiámról írtál, az szintén a hozzá nem értésed mutatja, teljesen egészséges aggodalomról van itt szó, nem paranoiáról, szerintem jogosan tartok tőle, hogy ártani akarsz nekem, el akarsz tenni láb alól, de ne fogom hagyni, nehogy azt hidd. (Pedig kötelességem amnesztiát kérni az Öcsédnek, tartozok neki ennyivel, bár most hogy mondod, valóban hozzá tud szólni a témához, úgyhogy esetleg kicsit elhalaszthatom a kegyelemkérést, addig mondd meg neki, hogy tartson ki, ne csüggedjen, fohászkodjon az Úrhoz, nemsokára minden jóra fordul. És imádkozz Te is, amíg van rá lehetőséged, mert aztán csak pörkölődsz majd a Pokolban, sz9rnyű kínok között meg fogsz égni.)
Előzmény: Törölt nick (28)