Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 995
Manita2

"Harapdál, ugat stb.. Olvastam előzőekben a "grabancolást", próbáltam is, de ha elengedtem újra betámadott"

Sürgősen mutasd meg neki, hogy ki az úr a házban!:-)

Nem volt megfelelő mértékű a "grabancolás"!!!
Mi az hogy "betámad" ????????_Ez ami tilos akármekkora is az eb!

Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést!
Ha most nem tanitod meg neki, amig kicsi, egész életében agy arrogáns, erőszakos, nem megbízható kis zsarnok lesz őkelméből!
Mivel most már éppen az lett!!


A nyakörvet én csak akkor adom a kutyára, amikor megtanitom sétálni, tehát nem a lakásban, hanem elmegyünk a sétálóhelyre, ha csak a kapu elé, akkor mielőtt kiviszed, és elfelejti (általában) az idegen hely látványának meglepetésétől, hogy most nyakörv is van a nyakában.
Először sosem viszem messzire, hagyom, hogy szaglásszon, és kezdjen el érdeklődni, vagy hagyom, hogy üldögéljen és "féljen".
Megnyugtatóan beszélek hozzá, milyen OOOOkos!
Van amelyik első alkalommal elindul magától, van amelyik többszöri kivitel után!
Nagyon nagy segítség, ha van egy ismerős kutya, aki már remekül sétál az utcán, és az már ott vár benneteket!
Akkor azután fog menni, és szintén nem a pórázzal foglalkozik.
Egy idő után megtanulja, hogy mekkora "vonzáskörzetben" mozoghat, vagyis mekkora hatósugara van a póráznak!
Ezért nem szeretem a flexibilis pórázt!
Nem tanulja meg a kutya, mekkora hatósugárban lehet mellettem.
Hol messzire mehet, hol nem...:-(

Azonkívül a hámnak is ellenzője vagyok!
A kutya nem tud rendesen lépni, a mellső lábait nem rakja LE rendesen, a lapockáinál nem természetesen mozog, állatorvosilag is káros!
Persze az Állatfelszerelésekből megélők mindent kitalálnak, csakhogy minél többet kihúzzanak az arra hajlamosak zsebéből.
Sokszor estem én is olyan hibába, hogy olyasmit vettem, ami nekem tetszett, de a kutyának teljesen felesleges volt, vagy nem megfelelő anyagból készült, de számomra mutatós volt.


"szinte már vadul keresi ezeket a dolgokat. Miután bekap egy darab papírt vagy bármit nem akarja elengedni, szorítja a fogaival és ha valahogy mégis kiszedjük a szájából (eddig mindig sikerült) akkor nagyon begurul"

Ezzel is azt akarja megmutatni, ki az úr a háznál!

Erre azt a megoldást tudnám javasolni, ha "dirrekt" felkap" valamit, hogy ti rohanjatok kiszedni a szájából, ki az erősebb alapon, akkor- _"észre se vegyétek", hogy mit csinált!
Fordulj el, és keress valami számára kedves játékot, labdát, és tereld el a figyelmét.
Most azt hiszi az a játék, hogy ő felkapja a talált tárgyakat, ti meg elveszitek tőle!:-)

Ne úgy csináld, hogy az elterelési hadműveletkor őt nézve keresgéld a játékot!
Akkor az fog beidegződni, hogyha felkap valamit, akkor te játszol vele!
A kettőt a tudatában el kellene különíteni, arra jöjjön rá, hogy semmi értelme

" minden kis apró morzsát, szemetet, papírzsepit, szóval mindent amit véletlenül leejtünk a szájába veszi, szinte már vadul keresi ezeket a dolgokat. "

_ennek!

:-)

Előzmény: Manita2 (994)