lg18 Creative Commons License 2004.09.02 0 0 111177

Üdv!

 

Ezt egy angol-szakértő haverom írta a következőket a Milwall hoolokról:

 

Más... Beszélgettem fradistákkal a Millwall meccsel kapcsolatban és rá kellett,hogy jöjjek,hogy fogalmuk sincs,hogy hova mennek,vagy mi vár rájuk. Megérdeklődtettem az angol haveromnál,hogy mi az igazság Millwall ügyben? Más ha az ember olvas a Millwall huligánokról és más ha egy szakértőtől hallasz dolgokat. Megy egy-két ismerősöm a meccsre /köztük a legjobb barátom/és ő miattuk kérdeztem rá egy-két dologra.Mikor az angol haverom megtudta a párosítást egy szót írt nekem sms-ben: "Terifying!" "Rémisztő!". A srác a Millwall-nál,csak a fradit utálja jobban.A Millwall-al szomszédos kerületben lakik.Azt mondta nekem,hogy mondjam meg a cimboráimnak,hogyha nem szervezett az utazás/tehát nem várják őket buszok a reptéren/ ne menjenek,mert könnyen életveszélybe kerülhetnek.A Millwall szurkolóktól az angolok is félnek.Az én haverom nem egy beszari gyerek,végigjárta Anglia stadionjait,számtalan óriási verekedésnek volt szemtanuja.Többek között a Highbury-nél úgy megverték őket a Gooners tagjai,hogy a testvéréről azt gondolta meghalt. Na szóval Millwall... A Millwall szurkolói szinte mind a The Den körüli pár kilométeres körzetben laknak.Ismerik a környék összes zugát.A stadiontól északra egy 250.000 fős lakótelep van,tele munkanélküli,kábszeres,fehér lumpenekkel és dokkmunkásokkal.A stadiontól délre egy óriási gyártelep rész van,ahol ilyen barakkokban laknak,melegednek a tüzes hordó körül az emberek és zacskókból isznak. A stadiont ezeken a helyeken keresztül lehet gyalogosan megközelíteni. Nem olyan régen a Millwall szurkolói félholtra vertek 3 Watford szurkolót,akkor bevezették a klubkártyát. A huligánok nagy része nem tud bejutni a stadionba.De ez nem gátolja őket abban,hogy a meccsek előtt összeálljanak és keressék a balhét. Veszélyesek a fiatal huligánjaik is,de van egy 35-40 évesekből álló mag,akik csak a különleges meccsekre állnak össze. Ezek 20 éve verekednek és kb 800-an(!) vannak.Mind agyontetovált,agyonkábítozott,alkoholista börtöntöltelék.Az igazi csőcselék.Nem ismernek sem istent,sem embert.Ha a fradistáknak szerencséjük van,akkor nem lesz semmi,mert senkinek fogják nézni őket.De úgy hallottam,hogy sok fradi huligán is utazik és azok lehet,hogy emberkedni akarnak.Az tudva levő,hogy az erősebbnak nem kell bizonyítani a gyengébbek sajátossága,az állandó bizonyítási vágy. Nagyon rosszul fognak járni,ha próbálkoznak,mert a Kékek, ha nem mérik fel az erőviszonyokat és esetleg kevesebben lesznek,akkor is egy pillanat alatt tudnak mozgósítani több száz embert.Én a barátomnak azt tanácsoltam,hogy semmi zöld és taxival menjenek a stadionhoz és egyből menjenek be. A másik haverom azt mondta,hogy nem lesz gond,mert nagyon kemény emberek voltak Prágában is és különben is a Hajduk szurkolókkal is elbántak.No Comment... A horvát mobokról annyit,hogy a nyomukba nem érnek a szerbeknek és ugyanazt gondolják magukról mint a fradisták,hogy ők a legjobbak a világon. A nagy fradi huligánok közül,emlékezzünk vissza egy sem mert elutazni az Olympiakos elleni meccsre,azokután,hogy idehaza megtámadták a görögöket. Szóval,ha okosan viselkednek valószínű nem lesz gond a Millwall ellen,de az angoloknak nem kell sok,hogy támadjanak.Ben írta egyszer,hogy Londonban voltak és megakarták keresni a Den-t és a helyiek direkt másfelé irányították őket.Aranyosak!Egyébként, az angolok,ha jó eredményt fognak elérni akkor több ezren fognak jönni a visszavágóra,az is érdekes lesz.Az a szokásuk,hogy 40-50 fős csoportokban járják a várost és alig várják,hogy üthessenek. Bár olvastam Millwall szurkolói fórumot és ott azt írták,hogy amíg a helyiek normálisan fognak viselkedni addig ők nem fognak balhézni Budapesten. Még egy sztori... Egyszer a Celtic szurkolói utaztak valahova és Londonban szálltak át egy másik vonatra.Több ezren voltak... Várta őket egy pár Millwall huligán a pályaudvaron.Kérdezték a Celtic szurkolók egyik vezetőjét,hogy nincs-e kedvük verekedni,mert ők akkor egy-két órán belül tudnának mozgósítani 5-600 embert és küzdjenek meg. Beszarás! Őrültek! "Sajnos" a Celtic szurkolóknak ment tovább a vonatuk...