Wickey Creative Commons License 2004.08.22 0 0 367

Két eset lehetséges:

1. Ha nagyon pici (kisujj köröm fele, meg ennél kisebb) felületen pattant le a fényezés mondjuk kavics vagy valami hasonló miatt, akkor gyári javítófestékkel óvatosan beecsetelve javítható (a bmw-hez évjárat színkód és alvázszám alapján küldtek kemény 1500 forint ellenében egy körömlakkos flakonnyit).

2. Amit te mondtál, hogy élek, az gáz, ott valszeg kezdődő korrózió (ámbár néhány fénykép a kérdéses részekről nem árhatna), de mindenképpen nagyobb felület. Azt érdemes lecsiszolni fémtisztára, alapozni, és telibefújni az elemeket. Persze ez drága móka. Köztes megoldás a felületkezelés (csiszolás, alapozás) után csak a sérült részen fújják, és átködölik a meglévő fényezésre. Festék és színfüggő, hogy megoldható-e. A festék még csak nem is annyira gázos, de a lakkot nem lehet ködölni (én is elbasztam a gtv-men, ködölni próbáltam a lakkot), mert meglátszik nagyon erősen, meddig lett lefújva lakkal újra. Szal festék, utána lakkal telibefújni (alap metálszín esetén). Úgy gondolom hogy ez működik, de kérdezz meg LEGALÁBB 2 fényező műhelyt is.

Előzmény: szlaci_s70 (366)