McClane Creative Commons License 2004.08.19 0 0 51
A gyémántos gyűrű nem ide tartozik, inkább máshol legyen róla szó. Aki pedig nem ért a robbanóanyaghoz az inkább ne mongyon hűlyeséget ( amikor azt mondták hogy a robbanáshoz kell levegő az fájt, a robbanáshoz szükséges oxigént magában hordozza Pl:. taposóakna is föld alatt van azt mégis robban ). Én még mindig a kétoldali robbantás híve vagyok mert mindkét oldalról éri a hőhatás (a grafitot) és nem kell olyan nagy anyagmennyiség a másik oldalra, az egybehangolást meg ki lehet ügyeskedni. Szerintem a hő és a nyomás elegendő lehet (max több tnt megy bele :P) , és aki azt mondta hogy a cső egybemarad az hülye ( hát persze hogy felrobban de ha minden jól megy akkor már kész lessz a gyémánt). A szén nem ég el mert nem lesz a csőben annyi levegő ami átalakítaná az összes szenet, de ezt márt leírtam 1 párszor. Az egyetlen probléma az lehet hogy a szén nem alakul át gyémántá ilyen kevés idő alatt ( aki ezzel az érvel jött az normális ). "M a11" te szerinted a szén megolvad? Ha a szenet 3000 c ra melegíted akkor CO2 vé alakul. Ha kap O2-t. Egyébként márt kijártad az ovit? Vagy tudod egyáltalán mi az a plazma?