Don Vittorio Creative Commons License 2004.08.18 0 0 616

A HP(-k) mint regény(ek) nagyon jó(k). És akkor most a "szellemiségét" nem minősítem, mert ez már volt téma - hiszen ez mese, épp úgy, mint "a Benedek Elek", ami szintén zseniális...

 

A többit Bödönke leírta. Jeleztem a moderáknak, hogy szerintem a HGY-s, bagyos, katolikus, református, etc. vezetők a róluk irogatók számára közszereplők, tehát szerintem az a normális, ha lehet róluk irogatni. Az volt a válasz, hogy szerintük ezek a személyek nem közszereplők, mivel csak néhány ezren ismerik őket. Erre jeleztem, hogy ennek az lesz a vége, hogy egyezményesen álneveket fognak használni az emberek, mint a HP-ben Voldemortra, akit a félősök "Tudodki"-nak vagy "Tudjukki"-nak hívtak. Ez pedig, szerintem, előbb-utóbb tönkreteszi a fórumot, mivel az "egyezményes" álnevek általában pejoratívabbak, bántóbbak, mint a rendes, polgári nevek, másrészt az egyenes, vállalható és vállalt fogalmazás helyett arra a farizeusi magatartásra neveli a fórumozót, hogy a szabályoknak ugyan betű szerint megfelelő, ám utalgató, csúsztatgató mondatokat írjon, amik átcsúsznak a moderáción.

Előzmény: Hozzá Hán Szóló (612)