Buzablans Creative Commons License 2004.08.18 0 0 1638

Szia!

 

Megmértem a kifújt levegőt.

A légbeömlő nyílás azon részén (kb. 1/5-e teljes szélességnek) ahol hűt a beltéri ott 6 és 12oC között mozog, ez szerintem jó érték, de a gond az, hogy a 60 cm széles beltéri csak kb 15cm- es részen (a jobb oldalán) produkálja ezt az értéket. A középpontnál és baloldalt mérve a hideg levegő befúváskor is 20oC a mért érték, itt semmilyen légmozgás nincs, nem fúj ki levegőt.

Szerinted ez normális jelenség, nem a teljes szélességében kellene hűttenie? A vizszintes légterelőket is próbáltam már elfordítani, de így sem volt semmi hatás, csak a jobb oldalon fújt.

 

Az ablak felület 5m2 ebből 2,5 hőszigelt redőnnyel védve van.

A lakás egy normál 2. emeleti tetőri panellakás a szokásos szigeteléssel - habszivacs réteg.

 

1 számítógépet használok, naponta kb. 6-7 órát üzemel.

A lakásban a nap nagyrészében 2 ember tartózkodik, de az esti órákban (6 órától) már 4 fővel kell számolni.

Hőforrásként meg kell említenem egy kerámia lapos tűzhelyet, amin a napi ebédfőzés zajlik. Általában 2 tűzhelylap van használatban 1-2 órán keresztül.

 

A klímát reggel 6-tól este 10-11-ig használjuk, éjszaka azért nem működik, mert a beltéri egység nagyon hangos.

 

 

Köszönöm a hozzászólásokat Mindenkinek aki megpróbált segíteni!

Előzmény: technoklima (1637)