Silan Creative Commons License 2004.08.10 0 0 305

Érdemes megnézni, min akadt ki ReficuL a "Meddig lesz természetes halál?" topikban.

 

Ő a következőket írta:

 

...a trans fat alkalmazása úgy kapott FDA engedélyt régen, hogy egy óriáscég (akik a gyártási szabadalmakat birtokolták) egyszerűen meghamisították a klinikai eredményeket. Erre épült az a nagyszabású marketingkampány, amely bevitte a köztudatba azt a tévhitet, amit leírtál...

...Az 50-es években bizonyítják hogyan viselkedik a TF az emberi szervezetben, erre a 70-es években bizonyítják az ellenkezőjét és engedélyezik. Vélelenül persze baromi sokat lehet keresni vele, súlyos milliárdokat.  A vicc poénja, hogy a 90-es években tanulmányok tucatjai bizonyítják egyértelműen, hogy a TF minden szempontból káros. Rádbízom, hogy kitaláld hogyan lehetséges ez. Persze az FDA és kérdéses multi mossa a kezeit...

 

Ezt én a következőképpen fogalmaztam át:

 

[azzal a felfogással nem tudok egyetérteni, hogy] a pénzéhes élelmiszeriparosok direkt mérgezik a népet és meghamisítják a klinikai vizsgálati eredményeket csak azért, hogy minél többet zsebelhessenek be

 

Erre ReficuL teljesen bekattant, és aszongya:

 

bele akarsz magyarázni az általam leírtakba olyan dolgokat, amiről szó sem volt. ... van valami alapvetően toxikus a személyiség[ed]ben. Azért az ilyen kifejezetten rosszindulatú félremagyarázásnak szerintem semmi értelme.

 

Szóljon, aki még úgy véli, hogy rosszindulatúan félremagyaráztam, amit ReficuL írt.

 

Előzmény: Simply Red (303)