Anzika Creative Commons License 2004.08.10 0 0 35
Nem akartam tovább foglalkozni a témával, de úgy látom, szinten akarjátok tartani. Nem akartam azért sem, mert nyaral az érintett fél.

Nem akartam tovább foglalkozni vel azért sem, mert közben rájöttem, hogy nőnek írtam, amit írtam.

Akkor már, ha igény van rá, hadd mondjam el az én indokaimat is.

Amikor megláttam a topic címet, örültem, hogy valakinek az a gondja, hol, hogyan tud a kutyájával együtt nyaralni? Ennek pont az ellenkezőjéről volt bent szó, hogyan tudja a kutyáját másra átruházni.

Első dühömben nem a legszebben reagáltam le a dolgokat. Tudni kell, én csak oda megyek, ahol a kutyám velem lehet. Rokonomnál nem voltam 20 éve, mert azt mondta, hagyjam kint a kutyát az udvaron.  Kutya a társam, egymáshoz tartozunk.

Eltűnődtem azon, mit tennék, ha a kutyámat másra kellene bíznom? Mi lenne a legideálisabb megoldás?

1. Arra törekednék, a kutya maradjon a saját helyén, ne kerüljön számára ismeretlen helyre.

    Lássa el valaki otthon.

2. Megkérném valamelyik rokonomat, akit a kutya ismer.

3. Megkérném valamelyik barátomat, akit ismer.

4. Megkérném a szomszédomat, aki nyaraláskor a virágokat is öntözi, akinek a kulcsot                                                  

    odaadom. Tehát megbízom benne.

 

Most gondolkodjunk el azon ki az, akinek nincs egy rokona, nincs egy barátja, nincs egy ismerőse, akire rá lehetne bízni a két kilós kutyát?

Tűnődjünk el azon, jól érezheti-e magát az nyaralás alatt, akinek a társa valahol idegeneknél várja gazdája hazajöttét?

Vigyáztam már más kutyájára én is. A kutya az első 5 napon a sarokban gubbaszt, nem eszik, nem érti, miért hagyták ott? A kutyasitter sem érzi jól magát, mert retteg, hogy a kutya beteg azért nem eszik, ill. gubbaszt. Tehát senki sem érzi jól magát. csak a nyaraló, akit nem zavar hogy mindenki másnak rossz.

Vettem a fáradtságot, kíváncsi voltam, mi lesz a Dzsokival. A Dzsoki 2,5 kilójával, 12 évesen a Szigeten „nyaral” valamilyen asztal alatt. Biztosan tetszik neki a koncert, a sok feldobott fiatal. Összegezve a dolgokat ennél cinikusabb címet topic-nak adni nehéz lett volna.

Még valamit. Sok kutyás barátom üdült vállalati üdülőben és megtudott egyezni a gondnokkal. Megengedték nekik, hogy a kutyát bevigyék. Persze nem úgy kezdték, „bazmeg”a kutyámat engedd be. Megnéztem a Spanci kedvenc topic-jait:

Unatkozom, tehát vagyok.

Bazdmegezés

Stb 16832 hozzászólás 3,5 év alatt.

Nincs mit hozzáfűznöm,

Sajnálom, hogy voltak olyan emberek, akinek mindez tetszett.