Eperkutyus Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1447
Sziasztok! Adott a szituáció: társasház, frissen felépült, még semmi külső vakolás, belső szerelvényezés éppen folyamatban, lakásom pedig tetőtér, összesen 56nm körül. Ebből Konyha-étkező-nappali és a felső galéria ahol alszom, 1 légtér. Ide kellene egy klíma. Másik rész a fürdővel és wc-vel szemben lévő vendégszoba, kb. 15 nm. Ide elég lenne egy kisebb klíma is szerintem. Úgy mutatóba, illetve ha mégis kellhet. Mit tudtok ajánlani ? Az LG honlapján láttam split klímát, ilyen multi kiszerelésben, tehát egyetlen hőleadó kültéri egység (továbbiakban: doboz) :) van a konfigurációban, két beltérihez, amik közül az egyik izmosabb, másik enyhébb fajta. Pont ilyen kellene nekem. Csak ismerősök és egyéb kedves fórumtársak (máshonnan) már letanácsoltak róla nemrég. Kérdésem: miért ? Nem lenne gond két külön teljesen független klímát használnom, csak a bibi az, hogy kültéri egységnek csak egyetlen egy hely van, máshova nem mehetne, egyrészt a homlokzatot nagyon elrondítaná (most egy csinos kis tető alatt lenne), másrészt önkormányzati engedély is kellene rá (utcafront kerítés nélkül, belógás miatt, stb). Szóval az építtető így tudta csak megoldani. Tudtok valami okosat mondani? Keleti fekvésű tetőtér, egyedül egyetlen nagy kerek előre néző ablakom lesz, illetve 5 tetőtéri ablakom: 2 nappali, 1 vendégszoba, 2 galéria felett. Fény lesz bőven. Gondolom hő is, bár ahogy figyeltük így az építkezésre kilátogatás során a korábbi hetekben, még délután 4 körül is jön fény a szobába, közvetlen napfény, olyan magas a Nap (illetve olyan lapos a tető). Szal kb. 4-kor tűnik el a fekvésem miatt nyáron a Nap tőlem, és kerülök árnyékba. Télen más nyilván, az nem érdekes. Talán még annyi, hogy hűtő-fűtő legyen. Mondják, hogy az LG halk, még éjszaka is. Én is ezt hallottam ismerősnél. De húzzák az orrukat erre a duplaklíma-egykültéri megoldásra az ismerősök. Miért? Válasz fontos lenne, most szerelvényeznek a héten, és teszik be a klímacsöveket is a helyükre. :) thx.