Demchog Creative Commons License 2004.07.29 0 0 110
A látásmód amit leírsz inkább keresztény, mint buddhista. Lehet, ha jól érzed magad így, akkor Ez való neked (+ értelemben). ................ Nekem egy másik dolog sokkal jobban bejön: ha lenne egy teremtő Isten, vagy egy természetfeletti/emberfrletti isteni erő ami engem pattogtat, és olyan piszok lenne, hogy ha meg tudna adni folyamatos örömöt, mégis szivat a fentekkel és lentekkel, csak azért, hogy tanuljak belőle, elküldeném őt nemírolehová :) vagy haverokkal összedobnánk zsetont egy akkora ágyura, amivel már le lehet lőni. Másrészről mégse lehet olyan profi, ha hagyta hogy egy angyalkája begorombuljon, és sátánosdit játszon, neki meg a "jó" érdekében harcolni kell ellene. Aztánmeg ha ő (mint egy külső valami) létezik, akkor vannak oldalai (legalább kettő, ha lapos). Aminek vannak oldalai, az nem egy mindennel(nem tapasztal mindent mindenhol). Ha létezik önállóan, akkor valamikor össze lett rakva, ezért egyszer szét is esik. Nekem nem kell ilyen valami amiben bíznom kéne. .............. Bízom inkább abban, hogy mindannyiunk tudata nyílt, határtalan tisza fény, mely tér természetű - mivel nem lett összerakva sose eshet szét -, félelemnélküli - a térnek nem lehet ártani -, spontánul mindent ismerő - a térben történik minden -, határtalanul örömteli - a térben jelenik meg az energia(öröm) - tudatosság. Annyi a dolgunk, hogy ügyes módszerekkel felismerjük ezt. (Senki nem ismerte fel módszerek nélkül, akármekkorát is gondolt magáról...) A jó és a rossz abszolút szinten ugyanúgy a tér örömteli játéka. Relatív szinten, hétköznapjainkaban persze törekszünk a hasznos dolgokra, márcsak az ok-okozat működése miatt is.. Aki a tudatát ismeri, az a teret ismeri, bármit megtehet. Vannak élő példák. Nekem ez a "spiritualitás" jön be.. A kérdés az, hogy a dualitás tapasztalását, - azt, hogy én itt, te ott, és beszélgetünk - hogyan lépi át az ember, melyik az a módszer, amelyik képes kirántani az egó általi korlátozott tapasztalásból a mindent átható korlátlan potencialitású tapasztalásba. Nem az a kérdés, hogy "látod-e a szellemeket", hanem, hogy tudod-e, hogy Piroska néni öt univerzummal arrébb mit főz, mit gondol, és tudsz-e neki is segíteni, hogy képes legyen bármire.. Hali
Előzmény: Norcrys (109)