_Skorpio_ Creative Commons License 2004.07.26 0 0 4

Sziasztok!

 

Nagyrészt Kakaduval értek egyet, bár mi kicsit máshogyan csináltuk.

8-9 éve dolgozom együtt a párommal, és a teljesen közös munkát megosztva tudtuk jól és nyugalomban elvégezni.

Például: árurendelés az én posztom volt, az ügyfelekkel való telefonos egyeztetés az övé, a beszerzés az enyém, az "eladás" nagyobb része az övé, stb. 

Nem egy hagyományos üzletre kell gondolni, így leírni is nehezebb.

A lényeg, hogy a másik munkáját maximálisan segítve és nagyon fontos, elismerve (!) kell ténykedni. "Egy csónak."

Emellett figyelembe kell venni, hogy különleges esetektől eltekintve, a nőnek emellett még van háztartás is.

Különös a szituban az, hogy sokszor a "kedves" ügyfél csinált belőlünk idegbajost. Erre a második vagy harmadik esetnél rájöttünk, kitárgyaltuk, és finoman tudomására hoztuk "az eladás feltételeit". (Ha megrendeltem kifizetem, stb.) 

És ezek után jön a finom pszichológia. A nő szeret szépnek és okosnak látszani, a férfi okosnak és nélkülözhetetlennek.

Sorolhatnám még.

A külön "pihenésről" az a tapasztalatom, hogy csak bizonyos fokig jó. Ugyanis ha egy idegesebb pillanatban jön egy megértő, vigasztaló valaki, akkor megbánhatjuk elég hamar.. ;O)

 

Sok sikert!