Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1316

Sziasztok!

 

Kedves Viricsi!

Átszaladtam jópár hsz.-t és azt gondolom Te eltudnál igazítani.

Társasház tetőtéri lakásba szeretnék klímát venni. Kb. két napja foglalkozom a dologgal, tehát semmit nem értek hozzá.

Elmentem egy erre specializálódott boltba, ahonnan ki is jött egy fickó megnézni a helyszint. Ár tekintetében csak szolídan gondolkodom, de azért szeretnék egy megbízható minőséget. Ez az üzlet LG és Midea klímákat árul. Az LG már alapból soknak tünt, bár most láttam az oldalukon, hogy a 159 000+áfa árú G12AH tipust, most akcióban odadják 119 000+áfa-ért. Ez még talánbelefér, de amire inkább kíváncsi volnék az a Midea MSF1-12HRN2. A lakás 60 m2 és az emberke ezt ajánlotta, mert a 3,5 kw-os hűtőteljesítmény elégséges az egész lakásra. Ez 99 000+áfa, de az alább beírt címen 85 000+áfa-s áron is láttam. Az olcsóbb tipusoktól nagyon "óv" a szerelő, az aszony viszont elzavart egy körre, ahol találtam is 80-é (áfával) Oriont, de sok bizalmam nem volt felé. Az eladó nyugtatgatott, hogy ebben az árkategóriában ezek belül mind egyformák, csak más a nevük. Na hát ezt sem nyaltam be egyből, meg a szerelő is mondta, hogy pl. az Orionnal is szívott már sokat. Természetes, hogy mindenki nyomja a saját reklámdumáit, én a szerelő ajánlata felé hajlanék, de biztosan szépít Ő is valamelyest. Érdekelne, hogy mennyire számít ez a tipus (Midea) megbízhatónak és minőséginek, persze a kategóriájában. A szerelésért  40 ezret kérnének.

Előre is köszi.

Üdv.: Jaymz

Előzmény: viricsi (1064)