Utas2 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 201

Kedves viricsi:

 

Akkor megvilágítom magam, mert úgy tűnik, hogy másnak nem egyértelmű, ami nekem igen:

 

Jómagam is egy költségvetéshez kapcsolódó céghez kötődöm, egy elég nagyhoz, amely bevételt is termel az állam számára. Nagyjából ismerem is ennek a cégnek a pénzügyeit. Tudom, hogy amennyiben 17 millió költségvetési forintot egy ilyen célra, mint amire a Budapest Airport állami részvénytársaság, az én cégem kidobott volna az ablakon (amelyre a gazdálkodási fegyelem és a belső eljárások egyébként rendkívül csekély esélyt hagynának - hiába, úgy tűnik van különbség állami és állami cég közöt...), akkor ott nem a mundér mindenáron való védelme, a tények elkenése és az "egyébként de fasza cég is vagyunk" effektus, hanem a MORÁLIS feddhetetlenség érvényesülne. Ráadásul nem lenne vezető, aki egy ilyen "dolgozói fórum" fedőnév alatti hejehujázásra ennyi pénzt utalna.....mert az a fejébe kerülne.

 

Mint minden normális állami cégnél.

 

Erre a MORÁLIS kérdésre voltam szíves utalni. És ez független attól, hogy a - törvényileg kötelező - közbeszerzési eljárással választják-e ki a hejehujázáshoz kaját-piát hozó céget vagy sem. Mert a pénz ELKÖLTÉSE TISZTESSÉGTELEN.

 

Asszem, elég világos voltam az ERKÖLCSI normákat illetően, ugye?

 

Javasolom, olvasd el Moldova könyvét a hazai betegellátásról (például).

Én tudtam volna jobb helyet is találni annak a 17 milliónak egy-két kórháznál.

Előzmény: viricsi (200)